fbpx
Close

Legendaarne treener Rick Pitino valab õli tulle: FIBA korvpall on kolm korda füüsilisem kui NBA

-Rick Pitino | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Legendaarne USA treener Rick Pitino, kes on oma juhendatava Iona kolledžimeeskonnaga turneel Kreekas, valas pärast esimese mängu kaotust Peristeri klubile ilmselt tahtmatult õli tulle vaidlusele, kus mängitakse füüsilisemat korvpalli, kas NBA-s või Euroopas.

Analüüsides ajakirjanikele Kreeka profiklubilt saadud kaotust sõnas 68-aastane kogenud treener: “Me kaotasime küll kümne punktiga, aga saime sellest mängust väga palju. Mu mängijad õppisid põhilise, et FIBA korvpall on kolm korda füüsilisem kui NBA ja viis korda füüsilisem kui NCAA.”

Pitino pole sellel teemal mitte niisama arvaja, kuna tal on treenerikogemust pikalt nii NCAA-st kui NBA-st ning viimasest ajast ka Euroopast. Kreeka korvpallikoondise peatreeneriks olev Pitino on kahekordne NCAA meister ning juhendanud NBA-s näiteks New York Knicksi ja Boston Celticsit. Aastatel 2018-20 tüüris ta Kreeka hiidu Ateena Panathinaikost.

Mullu Kreekas veerandfinaali pidama jäänud Peristeri on uueks hooajaks relvastanud ennast kuue leegionäriga, kellest nimekaim ilmselt Angola tsenter Yanick Moreira. Nimekirjas on ka viis ameeriklast, kellel enamusel ka Euroopa korvpalli kogemus olemas.

Lisaks on Pitinol seos ka Prantsusmaa liigaga, kui ta oli üks investoritest, kes tänavu suvel ostsid ära Elan Pau Orthezi klubi.

Iona kolledžimeeskond mängib Kreekas kontrollmänge veel ka Lavrio ja Pitino endise koduklubi Panathinaikosega.

scroll to top