Lõviosa Livorno punktidest visanud Koršunovi kaksikduubel aitas klubi võidule

-Kirill Koršunov | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel oli Itaalia palliplatsidel seoses koroonaviiruse ohuga harjumatult vaikne, vaid neljandas liigas (Serie C) peeti järjekorras 22. vooru kohtumised. Võidurõõmu said tunda nii Livorno Don Bosco kui Montale Libertas Basket, kes alistasid vastavalt Valdarno ja Altopascio meeskonna.

Livorno (3-16) kohtus kodus alagrupis aste kõrgemal paikneva Valdarnoga (5-14) ning võitis äärmiselt kinniseks kujunenud kohtumise 49:45 (20:17, 7:8, 4:8, 18:12). Kui avaveerand lõppes igati tavapärase skooriga, siis järgneval kahel mänguperioodil ei suutnud kumbki meeskond ladusat ründemängu näidata. Külalised võitsid nimetatud kaks veerandaega tulemusega 16:11 ning asusid enne otsustavat kümmet minutit kahepunktilisse eduseisu. Kodupubliku rõõmuks sai Livorno punktipõud otsustavatel momentidel ümber ning tabelisse kirjutati raske, kuid magus võit. Huvitava faktina kogus Livorno kohtumise lõpuks võrdse arvu punkte ja lauapalle ning suutis võita tabades väljakult vaid iga neljanda viske (14/56 ehk 25%).

Kirill Koršunov pani ligi 38 minutiga kokku hooaja parima esituse. Pikast vigastuspausist kenasti taastunud Eesti noortekoondislane tähistas 23 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 4/6, vabavisked 5/7) ja 10 lauapalliga hooaja esimest kaksikduublit. Senise hooaja kõrgeima punktisumma visanud Koršunov andis ka 2 korvisöötu ning tegi ühe pallikaotuse. Gregor Kuuba panustas 35 minutiga 6 silma (kahesed 1/3, kolmesed 1/4, vabavisked 1/2), 4 lauapalli ja 2 korvisöötu, kuid kirja läksid ka üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. Leonardo Ceccherini viskas Valdarno resultatiivseimana 18 punkti.

Montale (7-13) tööpäev kujunes oluliselt kergemaks, kui alagrupi viimase Altopascio (3-16) vastu võeti kodus kindel 79:59 (20:14, 15:8, 22:17, 22:20) võit. Kõik veerandajad võitnud kodumeeskond juhtis poolajaks 35:22 ning suurendas enne viimast neljandikku eduseisu 18-punktiliseks. Väljakult ligi 48%-liselt tabanud Montale ridades sai kohtumise ainsa protokolli kantud korvisöödu enda nimele Joonas Riismaa.

Tavatult alles meeskonna paremuselt kolmandaks punktitoojaks osutunud Joonas Riismaa viskas 29 minutiga 10 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/2, vabavisked 3/5), hankis 5 lauapalli, sai kirja ühe korvisöödu, vaheltlõike ja pallikaotuse ning 4 isiklikku viga. Francesco Evotti ja Mattia Gangale tõi Montale parimatena vastavalt 14 ja 12 silma. Altopascio ridades kerkis esile Stefano Trillo 13 punktiga.

Hoolimata võitudest jätkavad Montale (8-13) ja Livorno (4-16) endiselt alagrupis 12. ja 14. kohal. Alanud nädalal on Serie C liigas kavas kaks mänguvooru, millest esimene peetakse kolmapäeval ja neljapäeval.