fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar ja Hamburg teevad eurodebüüdi korvpallimaailma ühe legendaarsema treeneri vastu

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Eibner/Scanpix

Teisipäeval alustab Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburg Towers tänavuste eurosarja mängudega, kui avavoorus võõrustatakse kodusaalis serblaste Belgradi Partizani. Vaatamata koduplatsile, ei ennustata Hamburgile selles kohtumises erinevatel põhjustel just eriti suurt võiduvõimalust.

Optibeti koefitsiendimeistrid on teisipäeva õhtul peetavas kohtumises selgeks favoriidiks pannud Partizani meeskonna, kui Serbia tippklubi võidukoefitsiendiks on nende ridade kirjutamise hetkel 1,23. Eesti koondise tsentri kodutiimi Hamburgi võidu õigesti ennustamine tooks raha tagasi 3,7-kordselt.

Eurocupi teisipäevastest kohtumistest on Optibeti inimeste arvates kindlam favoriit veel vaid ühes mängus, kui Valencia võidukoefitsient kreeklaste Promithease vastu on vaid 1,13.

Põhjuseid Partizani nii suureks favoriidiseisuseks on mitmeid. Toome kolm põhilist siinkohal loeteluna ja lühikese kommentaariga ka välja.

  • Hamburg Towers teeb klubi eurosarja debüüti ja 2013. aastal asutatud klubil on Saksamaa kõrgliigakogemust vaid kaks hooaega. 76-aastase ajalooga Partizan on olnud aga mingitel perioodidel Euroopa kõige teravamas tipus, olles võitnud paljude teiste karikate hulgas 1992. aastal ka toonase Euroliiga.
  • Belgradi Partizani tänavuseks peatreeneriks on üks suurimaid legende selles ametis, 61-aastane serblane Željko Obradovic. Lausa 9-kordne Euroliiga võitja on üks tituleeritumaid treenereid, kes üldse kunagi seda ametit pidanud. Hamburgi juhendab alles 38-aastane hispaanlane Pedro Calles, kellel seni veel ühtegi tiitlit ette näidata pole. Seejuures teevad mõlemad peatreenerid teisipäeval konkreetselt Eurocupis oma debüüdi.
  • Partizani koosseisust leiame nimekaid NBA ja Euroliiga kogemusega mehi nagu lätlane Rodions Kurucs (kolm viimast hooaega NBA), ameeriklased Kevin Punter ja Zach LeDay (mõlemad viimati Milano Olimpia – Euroliiga), Nemanja Dangubic (varasemalt aastaid Crvena Zvezdaga Euroliigas) ja Alen Smailagic (kaks viimast hooaega NBA-s). Hamburgi liidriteks on lisaks Kotsarile ameeriklased Caleb Homesley ja Jaylon Brown ning sakslased Robin Christen ja Seth Hinrichs. Ehk mängumehed, kes alles pürgivad oma karjääris sellele tasemele, mis Partizani mängijate jaoks on olnud igapäevane.

Kõigile korvpallisõpradele on suurepärane see, et Hamburg Towers – Belgradi Partizani Eurocupi mängu on võimalik nautida TV3 Sport kanalil teisipäeval algusega kell 20.30.

Loe ka: Maik-Kalev Kotsar andis enne karjääri esimest mängu eurosarjas intervjuu Eurocupi kodulehele

Koefitsiendid: Optibet

scroll to top