Maik-Kalev Kotsar peab korvi all hakkama pidurdama mullust Eurocupi MVP-d

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Baskonia Twitter

Euroliigas pallivate eestlaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi hooaeg jätkub neljapäeval, kui suurepärases hoos Baskonia (9-5) võtab kodusaalis vastu Bologna Virtuse (6-8).  Nii Euroliigas kui koduliigas viimased neli kohtumist järjest võitnud eestlaste koduklubi proovib oma seeriat jätkata Itaalia klubi vastu, kel on samuti Euroliigas ette näidata kaks järjestikust võitu.

Bologna Virtuse auhinnakapis on kaks Euroliiga tiitlit, millest viimane võideti hooajal 2000/2001. Itaalia meeskonna tippajad Euroliigas jäävadki eelmise sajandi lõppu ja selle sajandi algusesse. Viimati mängi tugevaimas eurosarjas hooajal 2007/2008.

Klubi peatreener on legendaarne 61-aastane Sergio Scariolo, kes on Hispaania koondisega võitnud olümpiamängudel hõbeda ja pronksi, maailmameistrivõistlustel kulla ning Euroopa meistrivõistlustel neli kulda ja ühe pronksi. Itaalia klubi eesotsas on tituleeritud itaallane alates eelmisest hooajast ning mullu viis Scariolo Bologna esmakordselt Eurocupi võitjaks, mis tagas võistkonnale koha Euroliigas. Itaalia meistriliigas jäädi mullu hõbedale, karikavõistlustel jõuti poolfinaali ning Superkarikas võideti kuldmedal.

Mullu Eurocupi finaalis Türgi klubi Bursaspori alistanud Bologna Virtus on käesoleval Euroliiga hooajal saanud 14 mänguvooruga kirja kuus võitu ja kaheksa kaotust, millega hoitakse liigatabelis hetkel 13. kohta.

Bologna mängijate seast leiab aastaid Euroliigas pallinud serblase Miloš Teodosici, kes proovis vahepeal õnne NBAs Los Angeles Clippersi ridades ning liitus 2019. aastal Itaalia klubiga ja aitas meeskonnal tõusta Euroliigasse. 2010. aasta Euroliiga MVP ja 2016. aastal Moskva CSKA ridades meistriks tulnud 35-aastane legend on käimasoleval hooajal visanud keskmiselt 16,5 minutiga 8,8 punkti, võtnud 1,7 lauapalli ja jaganud 4,9 resultatiivset söötu. Tagaliinis on toimetamas ka 28-aastane Iffe Ludberg, kes on 22,5 minutiga toonud keskmiselt 10 silma, 2,3 lauapalli ja 2 tulemuslikku söötu.

Korvi all tuleb Kotsaril võtta korvi alla vastu eelmisel hooajal Eurocupi väärtuslikumaks mängijaks valitud 28-aastane Mam Jaiteh, kes on Euroliigas visanud seni 19,5 minutiga keskmiselt 8,6 punkti ja hankinud 4,7 lauapalli. Pikkade sektoris on Bologna eest häid mänge näidanud ka ameeriklane Jordan Mickey, kes on statistikasse saanud kirja senise 25 minutiga keskmiselt 9,1 silma ja 4,6 lauapalli. Samuti on Itaalia meeskonna ridades 31-aastane Tornike Shengelia, kes on Euroliigas teinud seni kaasa kokku viies kohtumises ning toonud neis keskmiselt 22 minutiga 9,8 punkti, 2,4 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu.

Itaalia meistriliigas on Bologna Virtus (10-1) kindel liider ja ainus kaotus pärineb 11. detsembrist, kui kodusaalis jäädi alla Scafatile. Baskonia (9-3) on Hispaania meistriliigas neljandal positsioonil ja võitnud nelijärjestikust mängu. Euroliigas on Baskonia (9-5) kuuendal positsioonil ja kodusaalis on seni kaotatud vaid üks kohtumine seitsmest. Bologna Virtus (6-8) on Euroliigas 13. kohal ning suutnud võõrsil võita kaks kohtumist seitsmest.

Kodusaalis head minekut näidanud Baskonia on nüüd suutnud ka võõrsil häid mänge näidata ning hetkel on eestlaste koduklubil käimas kaheksa mänguline võiduseeria. Euroliigas on nopitud neli võitu järjest ja koduliigas samuti. Itaalia klubi sõidab Hispaaniasse kahe Euroliiga võidu pealt, kuid need teeniti kodusaalis. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad neljapäevasemängu eel, et kohtumise favoriit on kodupubliku ees palliv Baskonia. Nende ridade kirjutamise hetkel on eestlaste koduklubi võidukoefitsient 1,33 ja Bologna Virtusel 3,4.

Baskonia Euroliiga hooaeg jätkub järgmisel nädalal, kui 29. detsembril sõidab eestlaste koduklubile külla koduliiga rivaal Madridi Real (9-5).

Koefitsiendid: Optibet