fbpx
Close

Martin Dorbek Kalev/Cramos jätkamisest: ma teisi variante aktiivselt ei otsinudki

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Eelmise nädala alguses andis BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond teada, et kahe aasta võrra pikendati lepingut tagamängija Martin Dorbekuga.

27-aastane ja 193 cm pikkune kaitsespetsialist on Kalev/Cramo süsteemi kuulunud aastast 2009, kuid vahepeal käis laenul mängimas Rakvere Tarvas (2010-12) ja Raplas (2012-14). Sel suvel Dorbek enda sõnul aktiivselt teisi huvilisi ei otsinud ning nii jätkab ta Eesti meisterklubis.

Korvpall24.ee portaal võttis mängumehega ühendust ja uuris, kui palju tunti tema vastu huvi välismaalt ning kuidas on kulgenud suvi pärast koondisetsüklit.

Sõlmisid Kalev/Cramoga kaheaastase lepingu. Mis pani Sind seda otsust tegema?

Mulle eelmine aasta kõik sobis ja miks mitte jätkata. Pakkumisi välismaalt polnud, eks Eestist ikka uuriti, aga… Tegemist oli loomuliku käiguga.

Kas välismaalt polnud huvi üldse või Sa ise pigem ei otsinud neid võimalusi?

Ega ma ise tõesti aktiivselt ei otsinud. Mul läks kogu hooaeg ka väga pikaks ja ei teagi, kas järgmistel aastatel nii tahaks. Pärast hooaja lõppu läksin paari päeva pärast 3×3 koondise treeningutele ja seejärel 3×3 MM-ile. Tagasi tulles algas juba rahvuskoondise ettevalmistus. Kui välismaale tahad, siis pead sellega tegelema. Teadsin, et Cramo on huvitatud, kuna hooaja lõpus juba oli sellest juttu, et ma jätkaksin. Ega ma siis aktiivselt teisi variante otsinudki.

Rääkisid, et suvi läks pikaks, kuna oli 3×3 korvpall ja koondisemängud. Oled sellest taastunud ja saanud ka natuke puhata?

Olen küll. Tegin natuke teistsuguse suve kui tavaliselt. Koondisetsükli muutumisega oli varem nii, et kui mais sai hooaeg läbi, siis juuni oli vaba ning juulist algas koondis. Augustis mängisid ja septembrist läksid koondisest otse klubi juurde. Nüüd on tegelikult vastupidi: pärast hooaega on väike paus, seejärel on koondis, siis jällegi paus ja algab hooaeg. Suvel mingi perioodi jooksul tegin üldse erinevaid alternatiivtreeninguid. Võtsin vabamalt, kuigi samas on hooaja ettevalmistusperiood pikem. Terve augustikuu oleme saanud klubiga treenida.

Millistest alternatiivtreeningutest jutt käib?

Tahtsin erinevaid treeninguid proovida: pilates, jooga jne. Ühesõnaga, igasuguseid treeninguid, mis Arigatos on pakkuda. Tahtsin oma puhkuse sisustada nii ja mitte lihtsalt jalad seinal õlut libistada. Minu jaoks olid need väga huvitavad kogemused. Mõned treeningud meeldisid rohkem ja mõned vähem.

-Martin Dorbek Helsingis 3×3 turniiril | Foto: Siim Semiskar

Kuidas üks tippkorvpallur joogatunnis hakkama saab?

Kui esimest korda minna, siis kõik need asendid vajavad ehk harjumist. Ma ei saa kõigi tippkorvpallurite eest rääkida, aga arvan, et olen kehaliselt üsna liikuv ja saaksin pilateses normaalselt hakkama. Osadele suurematele meestele on need harjutused võib-olla natuke rasked ja see vajab harjumist. Aga soovitan teistele ka, väga kihvt kogemus. Aga ega ma tegelikult pole mingi korvpallurite teerajaja pilatesesse. Olen erinevatel suvedel näiteks jalgpalli mänginud rahvaliigades, käinud ka poksitreeningutel. Mu arust puhkeperioodil tasub proovida teisi asju. Mitte kogu suvise puhkuseaja, aga mõni mees ei tee üldse mitte midagi, mõni tegeleb suvel ainult korvpalliga.

Kas Kalev/Cramoga treeningud käivad?

Augusti algusest. Saame Arigatos suve jooksul käia. Endised ja praegused klubi mängijad on seal kogu suve käinud treenimas ja vaikselt end liigutamas. Arvan, et seda viimast peabki iga endast lugupidav sportlane tegema.

Kalev/Cramo on üsna varakult tänavu ettevalmistusega alustanud?

See, et koondisetsükkel on hooaja sees ja suvi on teise graafikuga, ajas kõik sassi. Võin näite tuua, et tegelikult need klubid, kelle mängijaid pole koondises, alustavadki ettevalmistusega varem, mis ongi minu arust normaalne. Kui Rakvere Tarvas mängisin, siis meil polnud väga koondise mängijaid ja alustasime ka 1. augustist. Tean, et kunagi Ehitustööriist alustas juuli keskel või juuli alguses. Varasematel aastatel ongi Cramol olnud raske alustada klubitreeningutega, sest kõik eestlased on koondises ja siis tehakse 4-5 välismaalasega trenni. Nüüd on kõik mängijad vabad ja saab terve augustikuu treenida. See polegi otseselt klubiga seotud, vaid pigem koondisegraafikuga.

Oled sa peatreeneriga rääkinud, milline Su roll saab eeldatavalt võistkonnas olema?

Põgusalt eelmise hooaja lõpus rääkisime, aga otseselt sellest mitte, milline mu roll saab uuel hooajal olema… Nüüd olen mina mänedžeriga rääkinud ja tema peatreeneriga. Treeneriga on suhted normaalsed ja sellega on kõik okei.

Mida Sa ise ootad algavast hooajast? On Sul mingeid eesmärke või mida tahad saavutada?

Magamistoa seina peal neid kirjas küll pole, aga eks mingid eesmärgid on ikka. Igalt poolt annab midagi parandada, aga jätan need pigem enda teada.

scroll to top