fbpx
Close

Meeleoluka Kristiine 3×3 korvpalliturniiri võitis Ukraina noorte olümpiakoondis

Avatar
-Raivo Tammus ja Mario Paiste | Foto: Raivo Tammus

Laupäeval toimus Kristiine Spordimaja kõrval välisväljakutel kõrgetasemeline 3×3 tänavakorvpalli turniir. Eesti võistkondadele pakkusid konkurentsi Rumeenia-Itaalia segavõistkond ja oktoobris Buenos Aireses toimuvateks noorte olümpiamängudeks valmistuv Ukraina U18 koondis.

Turniiri avas Tallinna abilinnapea ja aastaid Tallinna Kalev/TLÜ korvpallimeeskonda vedanud Kalle Klandorf ning turniiri korraldaja linnaosavanem Jaanus Riibe. Viimane sõnas, et võistluste initsiatiiv tuli kohalikelt korvpallinoortelt.

Tänu rahvusvaheliste meeskondade osavõtule oli palju kõrgetasemelisi mänge. Näiteks poolfinaalis võitsid ukrainlased tulemusega 11-8 sel suvel harrastajate sarjas 3×3 Eesti meistriks tulnud Saudi Araabia (Combimill) meeskonda (tanavakorvpall.ee andmetel). Hea meeskonnamängu, tabavate kolmeste ja Igor Sergejevi (209 cm) vedamisel said ukrainlased finaalis jagu 16-14 Estravani satsist ning pälvisid turniiri võidu.

Korvpall24.ee uuris, mis mehed need ukrainlased on:

Teie lähete selle alaga oktoobris toimuvatele noorte olümpiamängudele, rääkige endast lähemalt ja miks valmistute olümpiaks Eestis?

Vitali Šorstki: “Ma kuulun Ukraina U-18 koondisesse 3×3 korvpallis ja meil on väga hea meel sel turniiril osaleda. See annab meile hea võimaluse enne olümpiamänge ennast meeste ja teiste noortega proovile panna ja korvpalli nautida.”

Kas läbi selle ala on Ukrainast tulemas uued maailmatasemel korvpallistaarid?   

Vitali: “Täpselt nii, meie eesmärk ongi saada läbi selle ala nö uusi Medvedenkosi, Potapenkosi jne (endised Ukraina NBA mehed – toim).”

Võib öelda, et Ukrainas on suur korvpallivaimustus?

Vitali: “Nii on tõesti ja eriti on arenemas 3×3 korvpall, kuna see on huvitav ja kiire mäng. Võrreldes tavalise korvpalliga võtab 3×3 mäng vähem aega ning seda saab harjutada kus iganes. Peab olema vaid üks korvirõngas ja see on hea vaheldus enese vormis hoidmiseks, kui saalikorvpallis on suvevaheaeg.”

-3×3 turniir Kristiines | Foto: Raivo Tammus

Enne mänge peeti soojenduseks maha Kalevi pallurite osalusel viskevõitslus, mida jälgis nende treener ja meie legendaarne viskemees Gert Kullamäe. Korvpall24.ee uuris Kalevi meestelt pärast viskevõistluse võitu nende enda taset 3×3 korvpallis, kuigi turniirist mehed osa ei võtnud:

Kas mõni teie hulgast jõuab 3×3 korvpallis olümpiale? 

Mario Paiste: “Ma ise ilmselt mitte, aga minuga on kaasas Karl-Johan Lips ja eks ta ise räägib, kelle ta olümpiale kaasa võtab.”

Lips: “Mängin selle sooviga, et ka 3×3 korvpallis läbi lüüa.”

Kes on su meeskonnakaaslased või kellega hästi klapiks?

Lips: “Sel hooajal on hea koosseis olnud selliste meestega nagu Joosep Indermitte, Ivo Van Tamm ja Rauno Nurger. Arvan, et selle nelikuga võiks päris kaugele jõuda, kui võimalus oleks. Just Nurger on 3×3 korvpallis väga arvestatav keha ja ütleks, et korvialustest meestest siiani parim, kellega olen koos saanud mängida.”  

-3×3 turniir Kristiines | Foto: Raivo Tammus

Kristiine turniiri kõige eksootilisem meeskond oli kindlasti Rumeenia-Itaalia segatiim, kes saavutas nime all “Mangos and Coconut” kokkuvõttes tubli neljanda koha. Korvpall24.ee tundis huvi, kuidas nemad siia teadsid tulla:

Kus te pärit olete ja kuidas siia turniirile teadsite tulla?

Giuseppe De Benedictis: “Oleme Rumeeniast pärit sõpruskond, mina lisaks veel rahvuselt itaallane. Tulime puhkama ja linnaga tutvuma ning kuna toimus ka 3×3 turniir, siis otsustasime osa võtta. Rumeenias on see spordiala praegu väga populaarne ning seda mängitakse seal igal pool.”

Miks tegelete just 3×3 korvpalliga?

Guiseppe: “See on lihtsalt nii populaarne ja Rumeenias ükski korvpallur ei pääse sellest.”

Ciprian Dragusin: “Minu puhul võimaldab 3×3 korvpall karjääri pikendada. Olen juba 40-aastane ning ühe korvi all jaksan joosta küll.”

Millega tegelete talvel?

Giuseppe: “Talvel mängime ikka tavalist korvpalli Rumeenia 3. liigas ning puhtalt enda lõbu pärast. Kunagi harrastasime seda mängu ka kõrgemal tasemel.”

Veel rääkisid külalised, et neile väga meeldib Tallinn, see on ilus ja kodune linn. Lisaks olid nad kaasa võtnud veetleva füsioterapeudi Alilali. Loodetavasti saab Kristiine turniirist tegus traditsioon ja vahest murravad meie mehed selles alas järgmistele olümpiamängudele.

-3×3 turniir Kristiines | Foto: Raivo Tammus
scroll to top
Inline
Inline