fbpx
Close

Mis seob tantsukingad korvpallitossude vastu vahetanud Marek Noormetsa ja Kristjan Kitsingut?

Avatar
-Marek Noormets ja Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” oli sel nädalal külaliseks BC Kalev/Cramo ja Eesti koondise snaiper Kristjan Kitsing. Mees, kes tõmbab igas mängus kolmeseid sooritades vastastelt vigu nagu kärbsepaber kärbseid, tegeles nooruses lisaks korvpallile kõrgel tasemel hoopis ühe vastandliku spordialaga – võistlustantsuga.

“Ma alguses alustasin korvpalliga, aga paralleelselt tegutsesin ka võistlustantsuga. Kuna mu vanemad mõlemad sellega tegelesid, siis oli see loomulik käik. Korra sai juunior 2 vanuseklassis Eesti meistriks tuldud ja ka maailmameistrivõistlustel ära käidud,” sõnas 29-aastane Kitsing.

Legendaarne kalevlane ja Eesti koondise kunagine keskmängija Marek Noormets astus aastaid enne Kitsingut täpselt sama rada, kui tegi noorena võistlustantsu ja tõusis hiljem armastatud korvpalluriks. Kitsingul on sellega seoses suisa isiklikud kogemused: “Ma olen sellega kursis, sest Marek oli ka minu ema tantsupartner. Mõnusad kokkusattumused,” avaldas Kitsing üldise naeru saatel.

Kuni juunior 2 vanuseklassini tegi Kitsing kahte spordiala võrdse pühendumusega ning jõudis kahel rindel rabada. Sealt edasi hakkas aga korvpalliarmastus üha rohkem võitu saama. “Aga koordinatsioon ja rütmitunnetus aitab senimaani kaasa,” on mehe enda sõnul tipptasemel tantsimisest olnud kasu ka korvpalliplatsil.

Palliplatsil paistab Kitsing küll oma 206 cm pikkuse kasvuga silma, kuid pole teiste hiiglaste kõrval midagi erilist. Tantsupõrandal olid aga kõik teised poisid talle küünarnukist allapoole. “Paarilise leidmine oli suhteliselt joppamine. Tartus oli üks sama vana ja õiges pikkuses tüdruk olemas.”

Kuula korvpallipodcasti “Möödavise” 22. osa:

scroll to top
Inline
Inline