Noored Itaalias: Kuusmaa tiim läbis alagrupi täiseduga, Mäeoru klubi mäng katkestati omapärasel põhjusel

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Kui Itaalia meeste meistrivõistluste kolmes kõrgemas liigas lükati eelmisel nädalal toimuma pidanud mängud koroonaviiruse leviku tõttu edasi, siis noorteliigades peeti mitmeid kohtumisi.

U18 liigas teenis võidu Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco, kes alistas külla sõitnud Valmontone Virtuse 70:66. Algviisikus alustanud Kuuba arvele kogunes 32 minutiga 11 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 1/3), 3 lauapalli, meeskonna parimana 4 korvisöötu, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Pistoia Basketi U18 meeskond, kelle ridadesse kuulub ka Joonas Riismaa, kaotas koduväljakul 53:88 Rooma HSC-le. Algviisikusse kuulunud Riismaa sai mänguaega 13 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), hankis 8 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi 2 vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time läks U18 liigas vastamisi Trapaniga, ent kui mängitud oli kuus minutit ja 36 sekundit kohtumine katkestati. Põhjuseks üks korvirõngastest, mida nii ei suudetutki reeglitepärasele kõrgusele (3,05 meetrit) tõsta. Kohtumist lõpuni ei mängitud ja Latinale kui võõrustajale määrati 0:20 tehniline kaotus.

Livornol on nüüd U18 liigas kirjas 15 võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse D-alagrupis neljandat kohta. Samasse alagruppi kuuluv Pistoia asub kuue võidu ja 13 kaotusega 12. ning Latina kolme võidu ja 16 kaotusega eelviimasel ehk 13. kohal.

Kaspar Kuusmaa koduklubi Rooma Stella Azzurra pidas U16 liigas põhihooaja viimase mängu, alistades külla sõitnud Alfa Omega Basket koguni 107:48. Mängu protokoll hetkel puudub.

Stella Azzurra läbis oma alagrupi täiseduga, võites kõik 20 mängu.

Pistoia Basketi U15 võistkond, kelle ridades mängib Tormi Joonatan Metsla, võitis mõlemad möödunud nädalal peetud kohtumised. Esmalt alistati võõrsil 74:51 Prato Basket ning seejärel oldi kodus 90:59 üle Empoli USE Basketist. Esimeses mängus tõi Metsla 13 punkti, olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Teise mängus viskas ta klubi edukuselt teise korvikütina 15 punkti.

U15 liigas hoiab Pistoia oma alagrupis 15 võidu ja viie kaotusega teist kohta.