fbpx
Close

NBA Kuulsuste Halli liikme poeg käis Tallinnas tegemas viskemasina koolitust

-Dr.Dish viskemasina koolitus | Foto: Erakogu

-Dr.Dish viskemasina koolitus | Foto: Erakogu

Möödunud esmaspäeval, 19. novembril oli Audentese Spordikeskuses kõigil huvilistel võimalus saada osa korvpalli viskemasinate kasutamise koolitusest koos praktilise näidistreeninguga. Spordiareenid OÜ poolt organiseeritud kogunemise eesmärk oli anda tänastele ja uutele Dr. Dish korvpalli viskemasinate omanikele ülevaade nende funktsionaalsustest nii “arvuti taga” kui ka individuaal- ja grupitreeningutel.

Spordiareenid OÜ juhataja ja endise profikorvpalluri Mario Luige sõnul oli säärane ettevõtmine Eestis esmakordne ning kohaletulnutele kindlasti väärt kogemus: “Korvpallitreeningutesse koos viskemasinaga erinevate harjutuste sooritamise sissetoomine on nii Euroopas kui ka üle maailma kasvav trend. Dr. Dish poolt välja arendatud TMS (training management system) keskkond koos mitmekülgselt funktsionaalsete viskemasinatega on täna kasutusel ka suurte ja tuntud Leedu (nt Kaunase Žalgiris ja Vilniuse Lietuvos rytas) ja Hispaania (nt Real Madrid) korvpalliklubide ning -akadeemiate poolt. USA-s on viskemasinad treeningute efektiivsuse tõstmiseks olnud igal tasemel kasutusel juba aastaid (sh NBA, ülikoolikorvpall). Eks see ole osaliselt ka mõtteviisi ja traditsioonide küsimus. Metoodikad ja tehnoloogiad arenevad ajas – see toob kaasa uusi võimalusi ja suundi, millest ei ole osatud ehk varem mõeldagi.”

Koolituse ja näidistreeningu viisid läbi Hammer Sport ja SNM esindajad Magnus Wihlborg ja George “Gee” Gervin Jr. Endised rahvusvahelisel tasandil mänginud profikorvpallurid ja FIBA poolt sertifitseeritud treenerid tegutsevad täna suuresti noormängijate arendamisega, sh aitavad nad (läbi oma treeningprogrammi USA-s) talentidel edukalt edasi liikuda ülikoolikorvpalli. Väärib täpsustamist, et meie treeneritele oma kogemusi ja teadmisi jaganud Gee on NBA Kuulsuste Halli liikme George “The Iceman” Gervin’i poeg.

-Dr.Dish viskemasina koolitus | Foto: Erakogu

Magnus võttis päeva kokku järgmiselt: “Tundus, et meie kohtumine täitis oma eesmärki. Minu enda kogemus noori treenides kinnitab viskemasina tohutut potentsiaali – see paneb mängijad rohkem pingutama ning lisaks on ka noortele atraktiivne ja ligitõmbav. Seda võis näha ka täna näidistreeningul osalenud noorkorvpallurite olekust ja silmadest. Oleme Eesti treeneritega valmis ka edaspidiseks suhtluseks ja kõik ettepanekud koostööks erinevates vormides on oodatud.”

Koolitusel osalenud staažikas korvpallitreener Kaire Asi jagas oma kogemust: “Väga lahe oli see päev! Mulle meeldisid need treenerid väga – neil oli sisu. Sain treenerina juurde erinevaid ideid mitte ainult viskemasina kasutamise võtmes, vaid ka palju muud. Mulle isiklikult meeldibki koolituste juures kõige rohkem asjaolu, et koolituselt saadud teistmoodi lähenemised hakkavad tekitama minus omakorda uusi ideid, edasi omakorda uusi nüansse ja vaatenurki. Tasus Tartust kohale sõita.”

Viskemasina kasutamise mitmekülgseid võimalusi kinnitasid kõik. Samas tuleb meeles pidada, et see on vaid üks tööriist, mida saab täiendavalt mängijate arendamiseks kaasata. Nii rõhutasid treenerid Marko Parkonen ja Jaanus Liivak muu kõrval just korvpalli ABC selgeks saamise olulisust ning läbi aja edukalt töötavaid praktikaid. Seda kinnitasid ka koolitajad, rõhutades siiski, et korvpalli viskemasinat vastavalt oma mängijate vajadustele ja käekirjale kasutades on sellest saadav kasu märkimisväärne. Piiratud saaliaegadega võideldes tundub ehk keeruline, kuidas viskemasinad end nö tagasi teenima panna, kuid motiveeritud mängijate ja ambitsioonikate treenerite puudust ei tohiks meil küll Eestis olla. Jääb vaid kõigile mängijatele ning treeneritele julgust ja inspiratsiooni soovida, et nihutada oma treeningute piire koos viskemasinaga uuele tasemele ning aidata seeläbi kaasa Eesti korvpalli arengule tervikuna.

Dr. Dish All-Star korvpalli viskemasinad on Eestis kasutusel Tiit Soku KK-s, Audentese Spordiklubis, Reinar Halliku KK-s, TalTechis, Kääriku Spordikeskuses ja värskelt ka KA Tallinna Kalevis.

scroll to top