fbpx
Close

NBA läbi aegade ühe kõige veidrama viskega staar tahab pääseda kuulsuste halli

-Shawn Marion | Foto: AP/Scanpix

-Shawn Marion | Foto: AP/Scanpix

Aastatel 1999-2015 kokku 16 hooaega unistusteliigas NBA mänginud ääremängija Shawn Marion usub, et väärib igal juhul pääsemist korvpalli kuulsuste halli.

42-aastane mängmees võeti 1999. aasta draftis 9. valikuna ja esindas karjääri jooksul viite erinevat klubi – Phoenix Sunsi, Miami Heati, Toronto Raptorsit, Dalla Mavericksi ja Cleveland Cavaliersi. 2011. aastal tuli Marion Dallase särgis ka NBA meistriks.

Marion on ainus mängija NBA ajaloos, kes karjääri jooksul kokku saanud 17 000 punkti, 10 000 lauapalli, 1500 vaheltlõiget, 1000 blokki ja 500 kolmest.

“Ma arvan, et jätsin mängule oma jälje,” sõnas Marion väljaandele The Athletic. “Aga, kes seda otsustab? Millele need otsused põhinevad? Kui vaadata üksnes mu statistikat, siis peaksin samuti sisse pääsema. Mis ma veel peaksin tegema? Mida ma ei tohiks teha? See pole minu kontrollida. Tean, et see on poliitiline küsimus. Aga osad asjad on lihtsalt välja teenitud.”

“Ma olen suureks põhjuseks, miks korvpallimäng on selline, nagu ta täna on. Ma saan täna oma majast välja minna, pead kõrgel hoida ja sellest mängust rääkida, kuna tean, mida ma väljakul teha suutsin. See, mida ma suutsin teha, on nüüdseks mudeliks, mida kõik üritavad järgi teha. Klubid üritavad leida mängijaid, kes suudaksid teha kõike seda sama, mida mina (suutsin). See pole neil hästi õnnestunud,” filosofeeris Marion enda oskuste ja praeguste NBA mängijate teemal.

Hüüdnime The Matrix kandnud Marion oli karjääri jooksul tuntud oma veidra viskeliigutuse poolest, mis visuaalselt oli väga omapärane ning ei allunud ühelegi raamatureeglile. Näiteid Marioni visketehnika kohta saab vaadata juuresolevalt videolt.

scroll to top