Neli mängu võiduta olnud Tartu pani koduplatsil kahe liidrita TalTechi paika

-Robin Kivi ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus teisipäeval üks mäng, milles Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas TalTechi. Tartu oli käimasoleval hooaja TalTechiga kolmel korral kohtunud ja neist kahes kaotajaks jäänud. Nüüd tehti väga hea esimene poolaeg ja puhkepausile mindi 13-punktilises eduseisus. Kolmas veerandaeg kulges tasavägiselt, aga TalTechil õnnestus vahet punkti võrra vähendada. Viimasel neljandikul oli enamjaolt Tartu domineerivam pool, kuigi 36 sekundit enne lõppu olid külalised jõudnud kuue punkti kaugusele. Otsustavatel sekunditel suutis Tartu siiski edumaad hoida ja 9. jaanuari kaotusmängu eest võeti magus 92:86 revanš.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – TalTech 92:86 (21:17, 25:16, 21:22, 25:31)

Visketabavuses jäi Tartu 50% – 43% peale. Lauavõitluse võitis TalTech 41:34 (ründelaud 16:9). Korvisööte andis Tartu rohkem 19:17, vaheltlõikeid tegi enim TalTech 4:3. Pallikaotuseid kogunes Tartul 12, TalTechil 13.

Robin Kivi viskas Tartu parimana 25 punkti. Charles Barton lisas 18 silma ja andis 8 korvisöötu. Tomas Balciunas tegi kaksikduubli 13 punkti ja 11 lauapalliga ning Hendrik Eelmäe nimele jäi 10 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu.

TalTechi resultatiivseim oli Eric Schmalz, kes tõi 22 punkti, võttis 7 lauapalli ning jagas 6 korvisöötu. Oliver Metsalu järgnes 18 punkti ja 5 lauapalliga ning Indrek Kajupank sai kirja 10 punkti ja 7 lauapalli. Erik Keedus tegi kaksikduubli 12 punkti ja 10 lauapalliga ning Marek Ojamäe kogus 10 punkti ja 4 lauapalli. Mängust jäid eemale Kristjan Kangur ja Tanel Sokk.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 20. jaanuaril, kui BC Kalev/Cramo võtab vastu Tallinna Kalev/TLÜ.