fbpx
Close

Olmre meenutas Cramo päevi: eks mõni oli sellise suhtumisega, et mis see kaer siin riietusruumis teeb

-Sten Olmre BC Kalev/Cramos | Foto: Siim Semiskar

-Sten Olmre BC Kalev/Cramos | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” võõrustasime sel korral TalTechi värvikat tagamängijat Sten Olmret. 24-aastane mees sai aastatel 2014-16 kogemuse kätte ka Eesti tippklubist BC Kalev/Cramo, kust on senini meelde jäänud mitmeid erinevaid mälestusi.

Oma senise karjääri üheks meeldejäävamaks välismaalasest meeskonnakaaslaseks peab Olmre lätlast Armands Škelet just Kalev/Cramo päevilt. “Ta oli väga talendikas atleet, kes võis teha mida iganes vabal ajal, kuid kui oli vaja mängida, siis ta mängis. Ja see ongi ainuke tähtis asi.”

Saatejuhi provokatsiooniga, et Armands Škele oli kaugelt nigel viskaja, Olmre kaasa ei läinud. “Teda ei saanud mitte kunagi vabaks jätta,” kinnitas kuulsa lätlasega väljakut jagada saanud Olmre. “Tema tugevus ei olnud viskamine, aga kui oli vaja, siis ta viskas sisse. Kaitsjale oli raske, et ta oli nii kiire ja osav. Aga ega see tema viskeliigutus ei olnud küll maailma kõige ilusam.”

Olmrele meenus Cramo päevilt erinevaid huvitavaid võõrmängijatest meeskonnakaaslasi, kellest mõned saabusid nende mõistes kuskile kolkasse parema, mõned halvema suhtumisega. “Aga korvpalli ei tahtnud keegi neist üle jala teha, sest neil oli vaja statistikat näidata. Kui iga päev lased üle jala, siis 20 punkti ei viska. Üldiselt kõik tahavad ikkagi võita ja olla trennis parimad. Eks mõni ameeriklane oli (minu suunas) ka sellise suhtumisega, et mis see kaer siin riietusruumis teeb,” naeris Olmre nüüd aastaid hiljem.

Ühtlasi tõi Olmre välja, et tema hinnangul on Eesti võistkonnas lihtsam võõrleegionärina eurooplasi palgata, kui tuua lombi tagant mehi, kes varasemalt Vana-Maailma korvpalliga kokku pole puutunud.

“Ameeriklaste puhul kehtib see, et nad on kogu elu täiesti teistsugust korvpalli mänginud. Nende ja eestlaste arusaam korvpallist on väga erinev. Vahe on meeskondlikkus mängus. Ameeriklased tahavad ainult üksi teha. See ei kehti ainult rünnakul vaid üldiselt ka kaitses ja üldse erinevates meeskondlikes mänguolukordades,” sõnas Olmre.

TalTechis on tänavu ühe pooliku erandiga (ameeriklane Levi Martin Giese on tiimis juba kolmandat hooaega – toim.) koos üksnes eestlased, kuid Olmre sõnul see fakt üksinda veel üksteisemõistmist ei taga: “Lõpuks oleneb (edu) ikkagi mängijate tasemest. Erinevatel mängijatel on erinev tase ning olukordadega suudetakse kohaneda erinevalt. See, et meil TalTechis vaid Eesti poisid on, tabloole lisapunkte ei anna.”

scroll to top