Kaspar Treier andis alagrupi liidriks tõusnud Ravenna võitu korraliku panuse

Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti

Itaalia esiliiga (Serie A2) 11. vooru järel tõusid eestlaste koduklubid alagrupi liidrite hulka. Ainuliidriks kerkinud Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna Orasi alistas viimati 81:74 (29:17, 17:16, 21:22, 14:19) tabeli viimase Orzinuovi. Kaspar Kitsingu meeskond Forli 2.015 sai tugeva lõpuga magusa 69:56 (15:16, 12:18, 14:12, 28:10) võidupunkti Roseto üle, jagades kolme klubiga teist positsiooni.

Ravenna (7-3) pani võidule aluse tugeva esimese veerandajaga (29:17) ning poolajaks oli kodumeeskonna eduseis kasvanud 13-punktiliseks. Teisel veerandajal hiilgasid üksikutes episoodides ka Kaspar Treier ning Mikk Jurkatamm. Treier noppis avaminutil 3 lauapalli ning blokeeris ühe vastase pealeviske ning mõni minut hiljem sooritas Jurkatamm 30 sekundilisel perioodil 2 vaheltlõiget ning andis korvisöödu. Kolmanda veerandaja alguses vahetasid mõlemad meeskonnad 11:0 spurte, kui Ravenna 50:35 eduseisu kahanes hetkeks 50:46 peale ning paisus seejärel taas turvaliseks 61:46-ks. Rohkem külalised endas jõudu ei leidnud ning otsustaval mänguperioodil loksutati kohtumine väljakuperemeeste võidusadamasse.

Teist kohtumist järjest kahekohalise punktisumma kogunud Kaspar Treier viskas 19 minutiga 10 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 1/2, vabavisked 1/2) ning lisas 5 lauapalli, 3 korvisöötu, ühe viskeblokeeringu, kaks pallikaotust ning sama arvu isiklikke vigu. Mikk Jurkatamm tosina mänguminuti jooksul skoori ei teinud, eksides kolmel kaugviskel, kuid sai kirja ühe korvisöödu, kaks vaheltlõiget ning kaks isiklikku viga. Ravenna võitu andsid suurima panuse Charles Thomas (27 punkti ja 10 lauapalli) ning Giddy Potts (18 silma). Orzinuovi (2-9) kasuks viskas Stefano Bossi 20 punkti.

Roseto (4-6) suutis kodus hoida Forli (6-4) poolajaks 27 punkti peal (34:27) ning oli ka pärast kolmandat veerandaega võidus kinni (46:41). Külalised alustasid viimast neljandikku aga bravuurika 16:0 vahespurdiga, millest Roseto enam ei toibunud. Kodumeeskonda vedasid alt kaugvisked (2/19), mida tabati 11%-lise kindlusega.

Kaspar Kitsing sekkus mängu episoodiliselt kuueks minutiks ning sai protokolli kirja kaks kaugviskeüritust ja ühe isikliku vea. Erik Rush ja Lorenzo Benvenuti jagasid üleplatsimehe tiitlit 15 punktiga, Jordan Bayehe kogus Roseto parimana 14 silma ja 14 lauapalli.

Pühapäeval, 8. detsembril kohtuvad liidrite duellis Ravenna (8-3) ja Mantova (7-4) ning Forli (7-4) ja Piacenza (7-4).