fbpx
Close

Olukord Kalev/Cramos: Salašil käeluu katki, Lucasel müstiline põlvetrauma, Keedus liigub Arbeti jälgedes

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnal on käimas väga probleemne periood, kus mängumehi on järjest suuremate ja väiksemate traumadega rivist välja kukkunud ning Riia VEF-i vastu oli olukord nii hull, et kohtumine mängiti ära seitsme mängijaga.

Korvpall24.ee püüdis pärast matši kinni tiimi füsioterapeudi Priit Lehismetsa, et ükshaaval käia läbi kõikide pingiotsal istunud mängijate traumad.

(Maksim) Salašil läks eile (kolmapäeval – toim.) käeluu. Situatsiooni täpselt ei näinud, aga Madis (Soodla) läks vist blokkima ja midagi seal juhtus. Samal päeval tegime röntgeni ja dr Kaspar Rõivassepp avastas, et tal on metakarpaalluu murd. Neljapäeval saime kohe arsti aja ning vaadati pilt üle ja otsustati ortoosi ehk kipsi kasuks,” selgitas Lehismets 22-aastase valgevenelase seisundit.

Kalev/Cramo kogenud füsioterapeudi sõnul näeb Salašile tehtud esialgne plaan kuue nädala pärast platsil tagasi olemist. “Iga natukese aja tagant hakkame uuesti röntgenpilti vaatama, kuidas luu kasvanud on. Siis saab täpsemalt öelda.”

Kui Salaši vigastus on tõsine ja kõigile selgelt arusaadav, siis hoopis kummaline on lugu 25-aastase ameeriklasest tsentri Landen Lucasega, kellele teeb enda sõnul häda põlv. “Hommikul tegi trenni kaasa, kuid õhtul tuli kohale ja ütles, et tal on põlv valus ja ei saa mängida. Mingit diagnoosi meil polegi. Oleme dr Rõivasseppa juures käinud, ta vaatas põlve üle ja arvas, et kui on midagi, siis kerge ülekoormus,” selgitas Lehismets situatsiooni.

Kuidas edeneb Ivan Almeida jalavigastusest taastumine? “Almeida on väga kaugel. Esialgu naasmislootust veel ei ole. Üleeile (teisipäeval – toim.) proovis trenni teha, aga järgmisel päeval tuli ja ütles, et ikka veel on valu sees. Ta vaikselt käib iga päev ujumas ning üleeile proovisime ka väljakul – tegi soojenduse kaasa ja viskas natuke, aga jalg ikka valus.”

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kõige kergem olukord on Martin Dorbekiga, kes põhimõtteliselt oleks võinud valuvaigistite abil ka VEF-i vastu platsile joosta. “Peatreener arvas, et nii olulised mängud hetkel pole,” tõi Lehismets välja põhjuse, miks eestlasest tagamees ikkagi pingile jäi. Ta lubas: “Kui koondisepaus läbi saab, siis Martin on 100% platsil tagasi.”

Kõige pikemalt on ränga põlvetraumaga väljas olnud Erik Keedus, kes sõnas mõni kuu tagasi Korvpall24.ee portaalile antud usutluses, et jaanuaris tahaks ta senisest tugevamana tagasi olla. Lehismetsa kinnitusel on tõsine töömees täpselt selles suunas ka liikumas: “Oi, Keedus tuleb võimsalt tagasi. Ausalt ka. Ta sai esmakordselt elus kolmekohalise kaalunumbri ette ja igatpidi on räigelt tugevaks saanud. Me kutsume teda juba teiseks Gregoriks (Gregor Arbet oli Kalev/Cramos läbi aegade üks parimate füüsiliste võimetega mängija – toim.).”

Korralikult on paranenud ka Keeduse lõikusel käinud põlv ning praegusel hetkel liigub mees treeningutel juba täiskiirustel, kuid palliplatsile tuuakse teda alles aegamööda meeskonna tegemistesse. “Individuaalselt teeb spurte ja kõike maksimaalselt, kuid võistkonnaga piirdub vaid soojendusega. Me ei saa teda veel kehakontaktiga olukordadesse panna, las veidi harjub. Jaanuaris võib ta juba mängida,” lausus Lehismets rõõmusõnumi.

Vigastuste rohkuse tõttu on Lehismets mures, kuna hetkel veel tervetele meestele langeb seetõttu väga suur koormus. Näiteks 36-aastased Kristjan Kangur ja Branko Mirkovic rassisid Riia VEF-i vastu kumbki 32 minutit väga intensiivselt. “Me Harvisega (Harvis Mill – Kalev/Cramo teine füsioterapeut) survestame peatreenerit, et me peaks leidma neile rohkem puhkeaega. Aga raske on. Hoiame siin kogu aeg hinge kinni, sest näiteks Mirkovic pole seni veel ühtegi mängu vahele jätnud. Õnneks vahepeal anti talle paar päeva puhkust,” tõi Lehismets välja ühe oma stressiallika.

Sealt edasi liikus jutt taas Landen Lucase ja üldise professionaalse suhtumise juurde: “Kõigil meestel on vahepeal mingid pisihädad, aga valuläved on nii erinevad. Oleks Kanguril või Mirkovicil see Landeni vigastus, siis nad kindlasti mängiksid. Tema valulävi võib kõikuda nullist kümneni, vahepeal on võimatu aru saada. Mirkovic on selles mõttes hullumeelne – tal vahepeal jalg ei läinud põlvest sirgeks, aga järgmisel päeval oli longates jälle saalis. Meie kogenud mehed on ka alati varakult enne trenni saalis ja soojendavad, mõni teine tuleb alles viis minutit enne algust kohale.”

BC Kalev/Cramo peab enne väikest pausi veel vastu pidama pühapäeval toimuva võõrsilmängu Pärnu Sadamaga ning siis on järgmine mäng alles 7. detsembril, kui Kalevi spordihallis võõrustatakse VTB Ühisliiga raames Permi Parmat. Tõsi, kolm meest – Kristjan Kangur, Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing – liituvad kaheks MM-valikmänguks Eesti koondisega ning seetõttu eriti puhata ei saa.

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar
scroll to top