Seitsmekesi mänginud Kalev/Cramo VEF-i viskekontserdi vastu rohtu ei leidnud

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas pidi valitsev Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo vastu võtma tänavuse hooaja esimese kaotuse, kui kodusaalis vannuti 82:91 (15:22, 27:20, 18:28, 22:21) alla Riia VEF-ile. Kui öeldakse, et kolmestega mängu ei võida, siis VEF tõestas neljapäeva õhtul, et võib võita küll.

Kalev/Cramo probleemid algasid juba ammu enne mängu, kui valgevenelasest äär Maksim Salaš murdis päev varem treeningul käeluu ning peab pikemaks ajaks platsi äärde jääma. Napilt enne kohtumist teatas ka ameeriklasest keskmängija Landen Lucas, et tema põlvevalu tõttu platsile minna ei saa. Kui arvestada Eesti klubi varasemad vigastatud Ivan Almeida, Martin Dorbek ja Erik Keedus, siis sai peatreener Donaldas Kairys platsile saata vaid seitse mängumeest. Kaheksas, Madis Soodla, võimalust ei saanud.

Eesti võistkond alustas mängu teravamalt, kui saadi eduseis 9:5. Sellele järgnes VEF-i 10:0 spurt, mis sai avaveerandi suhtes ka saatuslikuks. Täpselt teise veerandi keskel jäi Cramo korraks 11-punktilisse kaotusseisu, kui kaugelt korralikult tabanud Läti tiim asus juhtima 34:23. Sellest ei heitutud ning endas leiti jõudu, et teha 14:2 vahespurt, kus põhirolli etendasid Chavaughn Lewis ja Janari Jõesaar. Veerandaeg lõpetati vastastikku kolmeseid tabades 42:42 viigiga.

Avapoolaja võtmesõnadeks olid Cramo teise veerandaja võitlus tagasi viigiseisuni, Kristjan Kanguri võimutsemine rünnakul korvi all, mõlema tiimi suurepärane kaugviseteprotsent (Cramol 55% ja VEF-il 64%) ning Janari Jõesaare neljapunktirünnak, kus ta tabas koos veaga kaugviske ja realiseeris ka vabaviske. Kogenud eestlasest ääremängija Kangur viskas avapoolajal kokku 11 punkti ning ameeriklasest tagamees Chavaugn Lewis suutis sama. Jõesaare kontole jäi 8 silma ning Reggie Lynch oli 7 punkti kõrvale kulpinud juba ka 3 vastaste pealeviset.

Kolmandal veerandil riialaste hoog ei raugenud, pigem vastupidi. Kui kalevlastel kaugvisked enam sisse ei kukkunud, siis VEF tabas pea eksimatult ning venitas vahe veerandi lõpuks 10-punktiliseks. Viimasel neljandikul andis Cramo vaatamata piiratud elavjõule väga vägeva lahingu, kui surus VEF-i mängijaid üle kogu väljaku ning sai korduvalt riialastelt palli ka kiirelt kätte. Kõigest sellest jäi aga lõpuks väheks ning külalised teenisid tänu ressursiülekaalule ja heale tabavusele kolmesejoone tagant tabelisse kaheksanda võidu.

Kalev/Cramo poolel tõi Lewis parimana 25 punkti ja hankis 5 lauapalli, Kangur kogus 19 silma ja 8 lauapalli. Mõlemad vanameistrid rassisid väljakul 32 minutit. Jõesaare kontole kogunes 14 punkti ja 8 lauapalli. Riia tiimi poolel tõusis resultatiivseimaks Jabril Durham 17 punkti ja 10 resultatiivse sööduga (kolmesed 3/3). Mareks Mejeris sai kirja 14 silma ja 7 lauapalli ning Artis Ate lisas 13 punkti ja 6 lauapalli (kolmesed 4/4).

VEF tabas lõpuks kolmepunktiviskeid koguni 16/27 ehk 59,3% ning seejuures tabati kaugelt kolm pealeviset rohkem kui kahepunktitsoonist. Kalev/Cramo kolmesed jäid lõpuvileks 7/27 ehk 25,9%.

Kalev/Cramol, VEF-il ja BK Ventspilsil on nüüd kõigil tabelis üks kaotus, kuid esimesena ja viimati mainitud tiimid on pidanud 10 kohtumist ja VEF ühe mängu vähem.

“Ka eelmise kaotuse (Cramo kaotus VEF-ile VTB liigas – toim.) eel oli VEF-il all rida kaotusi ja seda näljasemalt nad mängule tulid. Me ei suutnud kaitses kohaneda ning jätsime neile need visked, abistasime liiga palju. Nad said oma visked kätte, tabasid väga hea protsendiga ning meie viskepäev oli kohutav,” kommenteeris Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok pärast mängu Delfi otseülekandes.

“Mängisime täna väga lühikese pingiga, vastased vahetasid pidevalt ja olid lõpus värskemad. Teisel poolajal parandasime lauavõitlust, saime palju kordusviskeid, kuid neist jäi siiski väheks,” kommenteeris ta ning nõustus, et Eesti-Läti liiga võitja tuleb kolme peafavoriidi hulgast.