fbpx
Close

Optibet Rahvaliiga avapäev pakkus kaks viimaste sekundite trillerit!

-A Le Coq - Aexpo | Foto: Siim Semiskar

-A Le Coq – Aexpo | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval toimusid Optibet Rahvaliiga tänavuse hooaja esimesed mängud, kui alustas Põhja regiooni Weekend sari. Arctic Sport ehk I divisjonis alustasid võidukalt A Le Coq ja Ehton, kusjuures esimene vajas selleks viimaste sekundite kolmest ja teine pidi kuuekesi vastu pidama noorte vastaste pressingule. Spalding divisjonis said esimese silma pähe Coop/Mefab, Retlar/BC Forwards ja Sportsbet.

Lisaks põnevatele korvpallimängudele toimus saalis ka Polari spordikella loosimismäng, mis jätkub veel ka pühapäevaste esimeste kohtumiste ajal. Saalis oli kohal ka Rahvaliiga tervisepartneri Tarbatu Tervisepargi füsioterapeut Nele Laurimaa, kellelt oli võimalik nõu ja abi küsida.

Laupäevaste mängude FOTOGALERII!

A Le Coq – Aexpo 51:49 (18:18, 9:18, 10:7, 14:6)

Alanud hooaja esimese korvi viskamise au läks liiga ametliku joogipartneri A Le Coqi meeskonnale, kes lõpuks tõusude ja mõõnadega kulgenud trilleris suutis Andrus Salusoo viimaste sekundite kaugviske abil kahe punktiga alistada Chris Moore’i poolt juhendatava Aexpo tiimi.

Kogenud Salusoo, kes kokku tabas kolm kaugviset, oli koos Raiko Annaskiga ka meeskonna resultatiivsem, kui mõlemad mehed viskasid 11 silma. Marten Martens lisas 10 punkti. Aexpo poolel tõusis 20 punktiga parimaks Kristjan Kuuse, Jarlet Mägi tõi 12 silma. Tiimi eelmise hooaja punktiliider Kristjan Prüüs vaatas kohtumist erariietes pingilt.

-Ehton – Rim | Foto: Siim Semiskar

Ehton – Rim 72:63 (20:18, 24:11, 15:24, 13:10)

Arctic Sport divisjoni teises laupäevases mängus oli samuti kõvasti emotsiooni ja põnevust, kui vanameistritest koostatud Ehton suutis kuuekesi võideldes noorema ja väga pika pingiga mänginud Rimi vastu kümne küünega võidust lõpuni kinni hoida.

Ehton alustas kohtumist küll seitsmekesi ning kunagine kõrgliigamees Illimar Pilk pani püsti korraliku viskekontserdi, kuniks mehel kukkumise tagajärjel tekkis lahtine haav, mida pidi EMO-sse õmblema minema. Sellest hetkest alates oli Ehtonile tegemist meeletu kannatamisega, kuid üle elati nii noorusliku vastase maa-ala pressing kui kohatised mõõnad rünnakul.

Kolm kaugviset tabanud Martin Toomas kerkis 17 punktiga omade parimaks, enne vigastust samuti kolm kolmest sopsanud Pilk tõi oma väikeste minutite juures 15 silma. Priit Tammekänd lisas 13 ja Madis Valvik 11 punkti. Rimi poolel tõi Allan Hallik 16 punkti ja ainult kolmesekaare tagant tabanud Kaur Jasson kogus 15 silma.

Arctic Sport ehk I divisjoni tabeliseis

 

-Coop/Mefab – Tallinn Bobcats | Foto: Siim Semiskar

Coop/Mefab – Tallinn Bobcats 88:43 (19:8, 22:10, 21:20, 26:5)

Spaldingu nime kandvas II divisjonis debüteeris Rahvaliigas vaid välismaalastest koostatud Tallinn Bobcats. Kui südikust meeskonnas oli, siis kokkumäng jättis vähe ühiselt harjutanud tiimil veel soovida ning Coop/Mefab seda ei andestanud.

Võitjate poolel hiilgas Timo Kark 30 punktiga, Sven Pitke lisas 17 silma. Alati ohtlik Reigo Nõmm sel korral nii ohtlik ei olnud ning piirdus enda kohta vähese ehk 9 punktiga. Bobcatsi poolel kerkisid kahekohalise punktiskoorini Christian Tchabeth Kammi 17 ning Carlo Marzo 10 silmaga.

Spalding ehk II divisjoni A-alagrupi tabeliseis

-Retlar/BC Forwards – LakiLakid | Foto: Siim Semiskar

Retlar/BC Forwards – LakiLakid 63:62 (19:11, 14:25, 12:16, 18:10)

II divisjoni päeva põnevaimas matšis oli võiduvõimalus mõlemal meeskonnal, kuid korvpallijumal paistis sel korral eredamalt Retlar/BC Forwardsi peale. Viimase veerandi 8-punktilise võiduga suudeti teisel ja kolmandal veerandil hiilanud LakiLakidelt võit käest napsata.

Dmitri Tserepanov hiilgas võitjate poolel 28 punktiga ning Madis Laas lisas 12 silma. Selles kohtumises auväärt teise koha teeninud tiimi parimatena tõid võrdselt 14 punkti Robert Norak ja Gert Kuuskmäe, Heigo Randma lisas 11 silma.

-Sportsbet – Keskturu Kossuklubi | Foto: Siim Semiskar

Sportsbet – Keskturu Kossuklubi 84:66 (22:22, 22:16, 23:10, 17:18)

Eelmisel hooajal SkyMobile’i nime kandnud meeskond kolis tänavuseks hooajaks II divisjoni ning alustas kohe ka võidukalt. Kuigi, Keskturu Kossuklubi oli suvel endale korvi alla Marek Keskküla näol hankinud olulist täiendust ja avaveerandil hoiti kohtumist viigilisena, siis päris lõpuni jaksu ja üksteisemõistmist sel korral veel ei piisanud.

Võitjate skoor jagunes peamiselt kolme mehe õlgadele, kui Juri Titov kõmmutas kolm kaugviset ja kokku 28 punkti, Aleksei Zavoronkov tabas neli kolmest ja tõi 26 silma ning Dmitri Zhoga viskas 18 punkti. Keskturu meestest tõi Keskküla 15 punkti ning Karl Kangur ja Rando Veberson lisasid kumbki 12, Kristjan Kikkas 11 ja Egert Puhm 10 silma.

Spalding ehk II divisjoni B-alagrupi tabeliseis

Optibet Rahvaliiga Põhja divisjon koosneb hooajal 2019/20 Weekend ja Regular sarjadest. Weekendi näol on tegemist mugavusformaadiga, kus mängud toimuvad nädalavahetuseti TTÜ spordihoones ning meeskondadel on kogu mängudeks vajalik ära korraldatud. Regular sarjas korraldavad võistkonnad oma kodumänge ise. Mõlemad sarjad on veel omakorda jagatud kaheks tugevusgrupiks ehk I ja II divisjoniks.


Rahvaliiga nimitoetajaks on teist hooaega järjest Optibet, ametlikuks joogipartneriks A Le Coq, varustuspartneriks FIFAA (läbi Spaldingu kaubamärgi) ning auhinnalauda on lubanud täita Kuulsaal, Fit 360, Mediq24.ee, Maremark ja Tarbatu Tervisepark.

Tarbatu Tervisepargi näol on tegemist ka Optibet Rahvaliiga ametliku tervisepartneriga, kus kõigil liigas mängivatel palluritel on läbi hooaja kõik teenused 20% odavamad! Kui juba enne hooaega on vaja oma muredele lahendust leida, siis tasub Tarbatu Tervisepargiga ühendust võtta meiliaadressil nele@tervisepark.ee.

Optibet Rahvaliiga kohta saab lisainfot ja küsimused võib esitada meiliaadressil info@rahvaliiga.ee.

scroll to top