Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend sarjas selgus tulise finaali tulemusena tšempion

-Alexela/Mediq Eesti | Foto: Liina Käärik

Alexela/Mediq Eesti alistas ülipõnevas Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend sarja finaalmängus BC Connectioni tulemusega 68:64 ja tuli sarja meistriks.

Esimesel poolajal suurepäraselt kaare tagant tabanud kütusemüüjad hoidsid initsiatiivi ja läksid suurele vaheajale 14-punktilises edus. Howard Frieri hoolealused aga panid oma firmamärgiks saanud kõrge pressingu peale ning vähendasid veerandi lõpuks vahe vaid neljale punktile.

BC Connection sai viimase veerandi keskel ka ette 51:50, kuid mängu lõpu loteriis oli õnne rohkem Alexela/Mediq Eesti meeskonnal. BC Connection luhtas hea võimaluse mäng lisaajale viia ning Alexela/Mediq vormistas lõpusekundi vabaviskega lõppskoori.

Herki Rank oli meistrite parim 16 punkti ja 15 lauapalliga. Egert Paap kogus 15 punkti, Alex Tabo kontosse kogunes 11 punkti. Finaalpäeva MVP-ks valitud BC Connectioni liider Sean Stewart jr oli mängu parim 21 punkti ja 15 lauapalliga, ameeriklasel oli päeva parim efektiivsuse näitaja (34). Elgar Lepp kogus 15 punkti, Rainari Arel toetas omasid 9 punktiga.

Kohtumise STATISTIKA.

Alexela/Mediq Eesti tagas võiduga endale koha Põhja regiooni finaalis, BC Connection läheb püüdma regiooni pronksi. Põhja regiooni finaalpäev leiab aset Sõle Spordikeskuse 8 mail.

Weekendi pronksimängu võitis Ehton/Föönix

Ehton/Föönix meeskonna pallurid alistasid Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Weekend formaadi kolmanda koha mängus Wildix/Esecom meeskonda tulemusega 75:62 ja said kaela pronksmedalid. Ehton/Föönix domineeris kolmeste toel kogu mängu ja viimasel veerandil ei lasknud vastaseid kordagi ohtlikusse lähedusse. Meelis Teär oli võitjate resultatiivseim 24 punktiga (kolmesed 8/15), Teet Reinson kogus 14 punkti, Illimar Pilk 13 punkti. Andre Reinart oli kaotajate poolelt parim 26 punktiga, Karro Haav kogus 12 silma.