fbpx
Close

Paremat visketabavust näidanud Pärnu võttis Riversi eestvedamisel TalTechi üle raske võidu

-Demetre Rivers | Foto: Siim Semiskar

-Demetre Rivers | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliiga pronksiseeriat alustas võidukalt Pärnu Sadama meeskond, kui pühapäeval oldi võõrsil 75:68 üle TalTechist.

TalTech – Pärnu Sadam 68:75 (20:16, 11:17, 20:21, 17:21)

Pärnakad haarasid 9:3 algedu, aga seejärel leidis kodumeeskond hea hoo üles ning avaveerand lõppes nende 20:16 eduseisust. Külalised suutsid peagi viigistada ja Demetre Riversi pealtpanekust siirduti poolajale juba Pärnu 33:31 juhtimisel. Kolmas veerandaeg kulges samuti tasavägiselt ning vaatamata Pärnu 50:40 edumaale vastas TalTech omakorda 10:0 spurdiga ja viimane neljandik algas seisult 51:54. Ligi kuus minutit enne lõppu oli skoor 62:62 viigis, kuid edasi sai Pärnu initsiatiivi – TalTechi endast enam mööda ei lastud ja Mihkel Kirvese vabaviskest vormistati lõppskoor.

Lauavõitluses jäi Pärnu 40-36 peale ning korvisööte jagati 17 TalTechi 12 vastu. Määravaks sai kahtlemata aga visketabavus, mis oli Pärnul 49%, TalTechil 34%. Kodumeeskond võttis seejuures 14 viset rohkem, aga tabas Pärnust neid kahe võrra vähem (kaugvisked TalTechil 7/34, kahepunktivisked 17/35; Pärnul vastavad näitajad 4/9 ja 23/46).

Demetre Rivers tõi võitjate parimana 21 punkti ja 8 lauapalli. Mihkel Kirves tegi kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga. Justin Alexander Alston lisas 11 silma ja 7 lauapalli ning Rannar Raap kogus 10 punkti.

TalTechi eest viskas Levi Martin Giese 16 punkti ja võttis 6 lauapalli. Jaan Puideti nimele jäi 12 silma ning Gregor Arbet, Toomas Raadik, Oliver Metsalu ja Norman Käbin tõid kõik võrdselt 8 punkti.

“Pinge oli peal ning esimene poolaeg rünnak krambis. Teisel poolajal saime kaitses vähe paremini hakkama. Järgmises mängus peame paremini mängima, täna jäi varu nii siin kui seal. Ega TalTech ongi selline raske sats – tagumised võtavad ka palju selg ees ette. Vahepeal Kalev/Cramo seeria ajal jäid paljud haigeks ja oli paha perioodi, aga kindlasti me kaheksa mehega lõpuni ei mängi. Tormi Niits, Norman Rüütsalu ja Karl-Martin Kask on kõik täisjõus, aga täna oli plaan lihtsalt selline. Midagi veel tehtud pole. Kodumänguks peame rahva taha saama,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Kõik muud näitajad olid põhimõtteliselt võrdsed, aga saatuslikuks sai visketabavus. Nemad panid valusatel hetkedel ära, meie mitte. Võidunälg on suur, aga Õhtulehe sporditoimetus teab täpsemalt öelda, mis meie sees toimub. Püssi pole me põõsasse visanud. Paneme samamoodi edasi, pole vahet, kas kolm või neli mängu jäänud. Kui suudame nad hoida 75 punkti peal, siis on meil variant, aga kui ise jääme 68 peale ja viskeprotsent on selline, nagu esimesel poolajal, on raske kedagi võita,” ütles TalTechi peatreener Rait Käbin.

Meeskonnad on taas vastamisi kolmapäeval, 8. mail Pärnus.

scroll to top