Avaveerandil hävinud Kalev/Cramo naaseb Kaasanist kahe kaotusega

-Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo kaotas täna VTB Ühisliiga veerandfinaalseerias Kaasani Unicsile ka teise mängu, jäädes võõral väljakul alla tulemusega 84:108.

Võõrustajad alustasid kohtumist võimsalt, kui tabasid neli esimest kaugviset ja haarasid kiiresti 19:2 eduseisu. Seejärel võttis kalevlaste peatreener Donaldas Kairys aja maha ning järgmised neli minutit kulgesid tasavägisemalt. Siis tegi Unics aga kiire 12:2 spurdi ja Kalev kaotas avaveerandi koguni 13:40. Teise veerandaja alguses näitas Kalev hoopis teist mängu – Unics hoiti viie minuti jooksul kolme punkti peal ja ise visati samal ajal 13 silma. Seejärel kasvatas Venemaa klubi vahe taas suuremaks ning poolajaks oli Kalev taga 33:59.

Kalev alustas paremini ka kolmandat veerandaega ja pääses kahel korral veel 16 punkti kaugusele. Lähemale kalevlased aga enam ei jõudnud ning viimasele neljandikule mindi vastu 66:90 kaotusseisus. Viimane veerand jäi 18:18 viiki.

Terve kohtumise tagaajaja rollis olnud Kalev tabas viskeid väljakult 32/71 ehk 45%, Unicsil olid vastavad numbrid 37/68 ja 54%. Lauavõitluse kaotas Eesti klubi 31:44.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli kaksikduubli teinud Arnett Moultrie, kes viskas 16 punkti ja võttis 10 lauapalli. Branko Mirkovici arvele jäi 14 punkti ning vigastusest taastunud Chavaughn Lewis sai kirja 13 silma ja 8 korvisöötu. Tanel Kurbas lisas 10 ja Kristjan Kitsing 8 punkti.

Unicsi ridades kerkis üleplatsimeheks 23 punkti visanud senegallane Maurice Ndour, kes võttis lisaks ka 12 lauapalli. Errick McCollum toetas teda 16 punktiga ja Melvin Ejim lisas 12 silma. Raymar Morgan ja Jamar Smith said mõlemad kirja 11 punkti.

Seeria kolmas kohtumine, mis Kalev/Cramole kaotuse korral ka viimaseks jääb, peetakse kolmapäeval Kalevi Spordihallis algusega kell 19.00.