Tenerife Meistrite liiga finaalis Itaalia kõrgliiga keskmikule vastu ei saanud

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

FIBA korvpalli Meistrite liiga pühapäevases finaalis pidi Janari Jõesaare kodumeeskond Tenerife Iberostar vastu võtma 61:73 kaotuse Serbia koondise peatreeneri Aleksandar Djordjevici juhendatavalt Bologna Virtuselt.

Bologna tegi tugeva avaveerandi, mis võideti 20:8, ja poolajaks oli Itaalia klubi eduseis 38:24. Kolmandal veerandajal oli Tenerife rohkem mängus sees, aga mõlemad tiimid viskasid 20 punkti ja viimane neljandik algas Bologna 58:44 juhtimisel. Kohtumise lõpuminutiteks suutis Tenerife vahe vähendada küll kuuele punktile ja neljas veerandaeg ka 17:15 võideti, kuid sellest kokkuvõttes ei piisanud.

Janari Jõesaar Tenerife koosseisu ei kuulunud. Kevin Punter viskas Bologna eest 26 punkti ja kogus 7 lauapalli, Tenerife resultatiivseim oli Tim Abromaitis 18 punkti ja 8 lauapalliga.

Pronksimängus teenis Belgia klubi Antwerpeni Telenet Giants 72:58 võidu Henri Drelli ja Kristian Kullamäe kodumeeskonna Bambergi Brose Basketsi üle. Kumbki eestlane Bambergi koosseisu ei kuulunud. Jae’Sean Tate viskas võitjate parimana 16 punkti ja 7 lauapalli, Bambergi poolelt tõi Louis Olinde 12 silma ning 6 lauapalli.