GBA eestlased tulid Tšehhis ka U19 vanuseklassi meistriteks

-Artur Konontšuk, Andre Loigu, Mark-Andreas Jaakson ja Karl-Gustav Paloots | Foto: Erakogu

Neljale eestlasele koduklubiks olev Get Better Academy ehk GBA Europe krooniti pühapäeval Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistluste võitjaks, kui finaalis alistati lisaaja järel Praha USK 78:69.

GBA Europe võitis avaveerandi 22:18, kuid poolajaks jäädi 35:38 kaotusseisu. Kolmanda veerandi järel oli seis viigis 46:46 ja viigiga lõppes ka normaalaeg (65:65). Esimesena jõudis lisaajal korvini Praha USK, kuid seejärel tegi GBA Europe otsustavaks saanud 8:0 spurdi.

Pingilt sekkunud Artur Konontšuk teenis 38 minutit mänguaega, mille jooksul viskas ta 17 (kahesed 3/14, kolmesed 1/3, vabavisked 8/8), võttis 12 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 6 viga.

Algviisikus alustanud Mark-Andreas Jaakson viibis väljakul 39 minutit ning kogus selle ajaga 10 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 2/3, vabavisked 2/4), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased samuti 3 viga.

Andre Loigu ja Karl Gustav Paloots olid küll mänguks üles antud, kuid väljakule ei pääsenud.

Konontšukist ja Jaaksonist rohkem viskas GBA kasuks punkte taas ainult Seikou Sisoho Jawara, kelle arvele kogunes üleplatsimehena 25 silma. Vastaste resultatiivseim oli 23 punktiga David Böhm.

Suurepärast hooaega tegev GBA Europe tuli tänavu mäletatavasti ka Tšehhi esiliiga meistriks.