Jaakson ja Konontšuk võitsid Tšehhi esiliiga!

-Mark-Andreas Jaakson, Artur Konontšuk ja GBA Europe | Foto: Get Better Academy Facebook

Eesti noorkorvpallurid Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk said Tšehhi esiliigas hakkama väärt saavutusega, kui aitasid korvpalliakadeemial GBA esmakordselt meeste esiliigas võit koju tuua.

Kahest mängust koosnenud finaalseerias Jindrichuv Hradeci Basket Fio Banka vastu sai GBA Europe kodumängus 86:79 võiduga 7-punktilise edu, mida võõrsil suudeti ülinapilt hoida – 76:80 kaotusest piisas sel korral tiitlivõiduks.

Eesti poisid olid taas oma tiimi eest olulises rollis, kui mai alguses 19-aastaseks saav Konontšuk kogus 29,5 minutiga 11 punkti (kahesed 10/4, kolmesed 2/0, vabavisked 6/3), 8 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga ning 19-aastane Jaakson sai 17 minutiga kirja 10 silma (kahesed 2/1, kolmesed 3/2, vabavisked 2/2) ja ühe lauapalli.

GBA resultatiivseimaks kerkis 19 punktiga Seikou Sisoho Jawara, David Pekarek kogus kaksikduubli 14 silma ja 13 lauapalli. Teise finaalmängu võitnud, kuid tiitlist ilma jäänud vastasmeeskonna edukaim oli kolmikduubli 18 punkti, 13 lauapalli ja 11 resultatiivset söötu kogunud Terrell Lipkins.

Tšehhis esiliiga võitja otse kõrgliigakohta ei teeni, vaid peab meistriliigas viimaseks jäänud meeskonnaga pidama üleminekumänge.

Artur Konontšuk kogus 18 mänguga tänavu keskmiselt 18 minutit, 8,7 punkti, 2,5 lauapalli ja 0,7 korvisöötu. Noormehe visketabavused olid üsna muljetavaldavad – kahestel 63,9%, kolmestel 43,3% ja vabavisetel 76,5%.

Mark Andreas Jaakson sai kirja 26 kohtumist ning nendes keskmiselt 22,7 minutit, 8,6 punkti, 2,6 lauapalli ja 1,3 söötu. Visketabavused olid tal kahestel 50,9%, kolmestel 33,3% ja vabavisetel 81,3%.