EELVAADE | Hooaja suurüllatusele lähedal olnud Pärnu loodab koduseinte toel võidu ära võtta

-Henri Wade-Chatman ja Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas peetakse esmaspäeval, 29. aprillil ära üks poolfinaalmäng, kui avakohtumise kaotanud Pärnu Sadam üritab BC Kalev/Cramo vastu võidu kätte saada.

Pärnu Sadam – BC Kalev/Cramo
29.04.2019, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Seeria avamäng kahe tiimi vahel kujunes oodatust põnevamaks. Pärnu võitis esimese veerandaja 21:19 ja poolajaks juhiti 41:40. Kalev/Cramo näitas oma taset küll kolmandal veerandajal, kui visati 30 punkti vastaste 13 vastu, aga sellega polnud mäng otsustatud. Viimasel neljandikul vahe aina vähenes ning 3.32 enne lõppu tegi Demetre Rivers seisuks 83:85 Pärnu poolt vaadatuna. Ülejäänud aja jooksul toodi punkte vaid vabavisetest, aga sealt sai kodumeeskond kuus silma juurde, pärnakad kaks, ja Kalev/Cramo oli ikkagi raske võidu kätte saanud.

Pärnu suutis Kalev/Cramot üllatada lauavõitluses. Seal jäädi 37-32 peale, aga suuremat tähelepanu väärib fakt, et ründelaud võideti koguni 17-8. Visketabavuses olid kalevlased paremad 53%-47%. Kui Arnett Moultrie ja Maxim Salaš tõid kahepeale 50 (vastavalt 30 ja 20) punkti ning selgelt olid pärnakad kummagi takistamisega hädas, siis üleplatsimeheks tõusis hoopis Pärnu tagamängija Henri Wade-Chatman, kes kogus 31 punkti.

Tony Wroten lisas võitjate poolelt veel 10 punkti, 8 korvisöötu ja 4 lauapalli. Chavaughn Lewis tõi 9 silma ning jagas 5 korvisöötu. Pärnu poolelt olid Wade-Chatmani kõrval resultatiivseimateks Mihkel Kirves 15 punkti ja 7 lauapalliga ning Rivers 10 punktiga.

Seeria järgmised kaks mängu on mõneti suurema kaaluga just Kalev/Cramo jaoks. Seoses VTB Ühisliigas play-offi jõudmisega muudeti koduse liiga poolfinaalseeria ajakava ning Pärnuga kohtutakse nii 29. kui ka 30. aprillil. Kui Pärnu peaks ühe võidu kätte saama, läheks Tallinna klubi jaoks mängugraafik üpris tihedaks, sest kolme võiduni peetav seeria ootab ees ka Kaasani Unicsiga.