Treieri koduklubi alustas play-offi napi võiduga, Veideman ja Mantova langesid viimastel minutitel

-Kaspar Treier | Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Itaalia esiliigas tehti sel nädalavahetusel algust kaheksandikfinaalidega. Kaspar Treieri koduklubi alustas kolme võiduni mängitavat seeriat võidukalt, Rain Veidemani ja Mikk Jurkatamme tööandjad kaotustega.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight sai pühapäeval peetud avamängus koduväljakul napi 81:79 võidu Latina Benacquista Assicurazioni üle.

Võõrustajad võitsid avaveerandi 23:16, kuid seejärel nende mäng lagunes ja poolajaks oldi juba 41:46 kaotusseisus. Kolmanda veerandaja alguses pääses Latina lausa 16 punktiga ette, kuid neljandiku lõpuks suutis Montegranaro vähendada vahe vaid kolmele silmale – 63:66. Kui mängida jäi 2.21, pääses Montegranaro uuesti juhtima ja hoidis nappi edu kuni lõpuni.

Pingilt sekkunud Treier viibis platsil 12 minutit ja selle ajaga punktiarvet ei avanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/2). Küll aga võttis ta 3 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt läks kirja 2 isiklikku viga.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea sai samal päeval võõrsil valusa 85:94 kaotuse Bergamolt.

Mantova võitis tasavägiselt kulgenud kohtumise avaveerandi 22:18 ja juhtis poolajaks 44:42. Pingeline mäng jätkus ka kolmandal veerandajal ning viimasele kümnele minutile mindi vastu Mantova 70:67 juhtimisel. Veidemani lähivise 4.59 enne lõppu viis Mantova ette 85:81, kuid rohkem viskeid külalised ei tabanud ja Bergamo lõpetas mängu 13:0 spurdiga.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul 27 minutit, mille jooksul viskas ta 12 punkti (kahesed 4/10, kolmesed 1/3, vabavisked 1/1), võttis 3 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole pealt tegi ta 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna OraSi kaotas laupäeval peetud avamängus võõrsil Capo d’Orlando Benfappile 79:94.

Ravenna jäi kohe avaveerandi lõpuks 18:28 kaotusseisu ega suutnudki enam järele jõuda. Poolajaks oldi taga 41:52 ja kolmanda veerandaja lõpuks 61:71. Viimase veerandi alguses vähenes vahe korraks ühekohaliseks (64:73), kuid kogu neljandik kuulus 23:18 Capo d’Orlandole.

Pingilt sekkunud Jurkatamm sai mängu 14 minutiks ning kogus selle ajaga 9 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 1/2), 2 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Negatiivse statistika poolelt kanti tema arvele üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.