Paremini visanud Tartu pidas Pärnu tagasitulekutele vastu ja võttis võidu

-Robert Valge | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus pühapäeval kaks mängu. Tartu Ülikooli meeskond võttis koduplatsil üheksapunktilise võidu Pärnu Sadama üle ning BK Ogre alistas võõrsil 88:76 Latvijas Universitate’i.

Tartu Ülikool – Pärnu Sadam 82:73 (27:16, 19:19, 16:17, 10:15)

Kodumeeskond alustas kohtumist hea hooga, kui kolme minuti möödudes haarati 11:2 eduseis. Robert Valge lähiviske järgselt juhiti ka 23:10 ning kuigi pärnakad püsisid Lauris Blausi punktide toel mängus, algas teine veerandaeg Tartu 27:16 eduseisust. Võõrustajad jätkasid 7:0 spurdiga ja vahe oli nii juba 18 punkti suurune. Vabavisete toel suutis Pärnu teha 5:0 spurdi ja kaugviske tabanud Märt Rosenthal vähendas vahe 26:36 peale. Rosenthal oli peagi taas kolmepunktiviskel täpne ning Kaspar Lootuse pealtpanekust oli kaotusseis vähenenud kõigest seitsmele punktile. Poolaja eel tabasid aga kaugelt nii Valge kui ka Tanel Sokk ja puhkepausile mindi Tartu 46:35 juhtimisel.

Kolmandat veerandaega alustas Tartu 8:2 spurdiga, kuid Rosenthali ja Lootuse punktide abil ei lubanud Pärnu vahel 20 punkti peale käriseda. Järk-järgult õnnestus külalistel kaotusseisu väiksemaks mängida ja suuresti Rosenthali eestvedamisel algas otsustav neljandik tartlaste 62:52 eduseisust. Ligi kolm minutit suutis Tartu kümnest punktist suuremat vahet hoida, misjärel realiseeris Marko Stojadinovic kaks vabaviset ja serblase kaugviskest tuli Pärnu 62:70 peale. 3.47 enne mängu lõppu tabas kolmepunktiviske Rosenthal ja Pärnu oli jõudnud viie punkti kaugusele. Seejärel tõi otsustavatel hetkedel Drungilas viis punkti ja kuigi korra suutis Pärnu veel kuue punktini jõuda, võttis kodumeeskond 82:73 võidu ära.

Visketabavuses jäi Tartu 46%-31% peale. Lauavõitlus kuulus Pärnule 43:35 (ründelaud 18:8). Korvisööte andis rohkem Tartu 14:8 ning pallikaotuseid kogunes rohkem Pärnul 13:12.

Robert Valge viskas Tartu parimana 21 punkti. Tanel Sokk tõi 18 punkti, 4 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Adomas Drungilas kogus 17 silma ja 8 lauapalli ning Kregor Hermet sai kirja 10 punkti.

Märt Rosenthal oli Pärnu resultatiivseim 23 punkti ja 7 lauapalliga. Marko Stojadinovic järgnes 13 punkti ja 8 lauapalliga ning Lauris Blaus lisas 10 punkti ja 9 lauapalli.

“Saime alguses väga hästi käima. Nad tulid vahepeal järele ja pressisid, aga tegelikult väga pingeliseks ei läinud, kuigi nad üritasid. Mehed olid väga tublid ja hea mäng oli. Kui põhimehed 10-20 punkti ära panevad, siis on teistel raske. Me neljakesi peame tassima. Praegu ma usun, et meil on jõudu kõvasti ja Raplaga tuleb kõva lahing,” rääkis Robert Valge Delfile antud intervjuus.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 22. jaanuaril, kui Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab BC Kalev/Cramot ja Valmiera Glass VIA kohtub Jurmalaga.