fbpx
Close

Huumor leegionäride esituses: kes praeb muna otse pliidil, kes ei saa õhupallide hingeelust sotti

-Õhupallid | Foto: Pixabay

-Õhupallid | Foto: Pixabay

Korvpallipodcastis “Möödavise” arutati külas käinud Rapla klubi juhi Jaak Karbiga pikalt võõrmängijate teemat nii otsimise, palkamise kui ka kohanemise nurkade alt. Kümneaastase meistriliigatiimi vedamise kogemusega Karp on pidanud aastate jooksul ka piiri tagant tublisti abijõudu tooma ning juhtumistepagas selles vallas on värvikas.

“Mulle ei meeldi ühte patta panemine, et kõik ameeriklased on nii või naa, aga paratamatult tuleb tunnistada, et näiteks Leedu ja Läti mängijate korvpallikool ja keskkond on selline, millega on lihtsam,” tõi Karp välja, et eurooplastega suuri probleeme temal pole seni olnud.

Seejuures kinnitas Karp, et jäädakse alati katsetama ka otse USA ülikoolidest tulevate mängumeestega, sest seal on võimalik tõmmata lõpuks välja tõeline jackpot ning nende mängijate hinnaklass on Rapla-sugustele tiimidele vastuvõetav. “Meie tugevus peaks olema see, et me oskame nende mängijatega paremini hakkama saama,” sõnas Karp.

Selle peale palus saatejuht Marko Parkonen meenutada Karbil mõnda naljakat seika, kus näiteks öösel on tulnud mänedžerile telefonikõne, kus küsitakse, miks külmutuskapis tuli põleb. Enne rääkis Parkonen loo Soomest, kus kaks välismängijat praadisid muna ilma pannita otse elektripliidi peal ja kasutasid õli asemel nõudepesuvahendit.

“Pean tunnistama, et ka meil on neid lugusid,” muigas Karp ja oli nõus ühte pehmemat avalikult ka jagama. “Aastaid tagasi rentisin ühelt sõbralt välismängijate jaoks maja. Enne pallurite tulekut oli seal peetud laste pidu ning majja olid jäänud õhupallid. Sain varsti meestelt kõne, et neil on prügikast ääreni täis ja oleks vaja ruumi juurde. Läksin ise kohale ja nägin, et õhku täis õhupallid olid prügikasti visatud,” jutustas Karp, saatejuhtide naer taustaks kõlamas.

Karp lisas selle peale, et tema mängijatele selliseid asju väga pahaks panna ei taha: “Olen näinud, mis elu nad USA ülikoolides elavad. Kui kõik on nii ette-taha ära tehtud, siis pole see mängijate süü, kui nad Eestisse tulles ei oska pesumasinat käima panna. Meil tuleb olla ise tark, tajuda nende tausta ja üritada neist parim välja võtta.”

Üks negatiivsemaid mälestusi on Karbil alles eelmisest hooajast, kui videote järgi korraliku mängumehena tundunud pallur osutus lõpuks kaks korda aeglasemaks ja kaks korda kehvemaks. Kes too mees oli ja mida Karp sellest olukorrast meenutas, kuula “Möödaviske” saatest:

scroll to top