Rauno Nurger aitas CB Breogani Hispaanias suure võiduni endise pärnaka üle

-Rauno Nurger | Foto: Club Baloncesto Breogan SAD Facebook

Rauno Nurger ja CB Breogan teenisid Hispaania esiliigas (LEB Gold) kodusaalis suure võidu, kui alistasid kindlalt Tau Castello meeskonna numbritega 87:69 (20:15, 22:16, 28:21, 17:17).

Kogu kohtumine kulges Breogani taktikepi all ning Tau Castellole ei jäetud mingit võimalust. Nurgeri klubi valitses lauavõitlust (39 lauapalli 27 vastu) ning tabas kahepunktiviskeid 61 protsendiliselt. Meie koondislane viibis platsil 21 minutit ning tõi selle ajaga seitse punkti (kahesed 3/5, vabavisked 1/2), haaras kolm lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja ühe vea. Meeskonna parimad olid Marshawn Deva Powell 19, soomlane Roope Aleksi Ahonen 15 ning Soluade Chukwuemeka 12 silmaga.

Tau Castello poolelt paistsid enim silma endine pärnakas Henri Wade-Chatman 14, Johan Willem van Zegeren 14 ning Ignacio Powpido 10 silmaga. Hea võrdluse meie kohaliku ja Hispaania esiliiga vahel annab Wade-Chatmani statistika. Eelmisel hooajal tõi mees Pärnu Sadama eest Eesti-Läti liigas keskmiselt 31 minutiga 14 punkti, 3,8 lauapalli, 4,3 korvisöötu ja 1,2 vaheltlõiget mängus. Hispaanias toob pallur 25 minutiga 13,3 punkti, 2,6 lauapalli, kaks söötu ja 1,4 vaheltlõiget mängus.

Tabeliseis on Breogani jaoks hea, sest 12 võidu ja kuue kaotusega ollakse kolmandal kohal. Järgmisena kohtutakse 25. jaanuaril võõral väljakul Liberbank Oviedo meeskonnaga.