VIDEO | Jurkatamm püstitas oma lauapallide rekordi, Pehka kerkis meeskonna parimaks

-Taavi Jurkatamm | Foto: USA Today Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid eile hilisõhtul platsil nii Taavi Jurkatamm kui ka Artur Konontšuk ning mõlema kodumeeskonnad said kirja võidud.

Jurkatamme koduvõistkond San Francisco Dons tuli Loyola Marymount Lionsi vastu välja kaheksapunktilisest kaotusseisust ja võitis kodusaalis peetud kohtumise 61:53 (26:28).

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Jurkatamm pääses väljakule 17 minutiks, viskas ühe punkti (kahesed 0/1, vabavisked 1/2), võttis meeskonna parimana 8 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, blokeeris 3 vastaste pealeviset, tegi ühe pallikaotuse ning langes viimasel minutil viie veaga pingile. Lauapallide arv tähistab tema NCAA-karjääri rekordit.

San Francisco sel hooajal võitnud 14 ja kaotanud kuus mängu, lääneranniku konverentsis (WCC) on neil kolm võitu ja kaks kaotust.

Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai aga oma esimese konverentsisisese võidu, kui alistas koduväljakul Rice Owlsi 81:68 (34:30). Ühtlasi lõpetati oma viie mängu pikkune kaotusteseeria.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Konontšuk pääses platsile 15 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), 2 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks blokeeritud pealevise, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Southern Miss jätkab hooaega viie võidu ja 14 kaotusega, oma konverentsis (Conference USA) on nad kogunud ühe võidu ja viis kaotust.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis sai Ron Arnar Pehka kodumeeskond TIU Trojans läinud öösel juba seitsmenda järjestikuse kaotuse, kui jäi võõrsil lisaajal 85:91 (37:45, 39:31, 9:15) alla Robert Morris Eaglesile.

Algviisikus alustanud Pehka viibis väljakul 39 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 15 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 1/7). Eestlase arvele kogunes veel 5 lauapalli, meeskonna parimana 5 korvisöötu, üks blokeeritud pealevise, üks vaheltlõige ja 4 pallikaotust, enne kui ta lisaaja esimesel minutil viie veaga pingile langes.

Pehka ülikoolil on nüüd kirjas kolm võitu ja 14 kaotust, oma konverentsis (Chicagoland Collegiate Athletic Conference) on 12-st mängust kaotatud 10.

San Francisco – Loyola Marymount mängu tipphetked (Jurkatamme kaks järjestikust blokki alates 4.38):