fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo võõrustab lähirivaali, kus VTB liiga ühed paremad laualõvid

Avatar
-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Eesti esindusklubi BC Kalev/Cramo (5-8) jätkab hooaega VTB Ühisliigas esmaspäeval ülimalt olulise kodumänguga, kui Kalevi spordihallis võõrustatakse algusega kell 19.00 tabelis vahetult kuklasse hingavat Saraatovi Avtodori (4-8). Mängust näeb otseülekannet Kanal12 ja Postimees.ee vahendusel.

Kui Kalev jõudis esmakordselt Ühisliigas veerandfinaali eelmisel aastal, siis alates hooajast 2014/15 liigasse kuulunud Avtodor on suutnud seda viiest hooajast kolmel. Mullu jäädi aga Cramo selja taha ja võeti 11. koht. Hetkel on meeskonnad tabelis vastavalt 10. ja 11. positsioonil.

Tänavusel hooajal on korra juba kohtutud, kui 10. novembril oli Saraatovis toimunud mängus kodumeeskond edukam 100:90. Eesti klubi jaoks oli see nukker kaotus eriti selles plaanis, et hooaega nelja kaotusega alustanud Venemaa tiimi jaoks oli see tänavune esimene võit.

Tolles mängus jäid kalevlased kõige enam hätta 206 cm pikkuse ameeriklasest keskmängija Isaiah Hicksi takistamisega, kes kogus lõpuks 28 punkti, 16 lauapalli ja 5 kulpi (efektiivsusteguriks 39). Cramo poolel vastasid Kyle Vinales ja Kristjan Kitsing kumbki 19 punktiga ja Aigars Škele arvele kanti 12 silma ja 10 korvisöötu.

Avtodori senise hooaja kõige resultatiivsemaks meheks on olnud 197 cm pikkune ääremängija Elgin Cook, kes keskmiselt toob 16,7 silma ja 5,9 lauapalli. Tagaliinis teeb mängu ameeriklane Markel Starks, kelle keskmised näitajad on olnud 15,5 punkti ja 6,3 resultatiivset söötu.

Esmaspäevasele mängule tulevad mõlemad klubid kolmemängulise kaotusteseeria pealt ja enamustes meeskondlikes statistilistes näitajates ollakse üsna võrdsed. Üks silmatorkav erinevus paistab: Avtodor on kogu Ühisliiga peale väga heade numbritega lauavõitluses. Keskmiselt 38,2 lauapalli mängus annab kõigi meeskondade peale teise koha, Kalev/Cramo asub selle näitaja arvestuses 31,8 palliga 13. real. Seejuures ründelauapallides on Saraatov koguni liiga parim (keskmiselt 12,9).

Avtodori võimsa lauavõitluse tugitaladeks on kogu liiga paremuselt teine lauavõitleja Mouhammadou Jaiteh keskmiselt 10 palliga. Juba mainitud Isaiah Hicks nopib keskmiselt 7,9 lauda ja Elgin Cook 5,9. Parima kalevlasena on selles pingereas Janari Jõesaar keskmise näitajaga 5,7. 211 cm pikkune Jaiteh on sügavamale Eesti korvpallifännile tuttav ka selle poolest, et käis 2013. aastal koos Prantsusmaa noortekoondisega Tallinnas toimunud U20 EM-finaalturniiril ja oli siin oma tiimi üks vedureid.

Võttes mängule pikema ajaloolise vaate, siis peab tõdema, et seni on Avtodor olnud kalevlaste jaoks väga ebamugav vastane. Kokku on omavahel kohtutud 11 korda ja Eesti tipptiimil on ette näidata vaid üks võit – 19. märtsil 2018 skooriga 95:89. Seejuures on keskmiselt Saraatovil lubatud omavahelistes heitlustes visata 91,8 punkti ja ise visatud 81,8 silma.

Kalevi jaoks on aasta esimene kuu olnud VTB Ühisliiga mõistes väikese koormusega, kui 5. jaanuaril kaotati 70:92 poolakate Zielona Gora Stelmetile ja ees ootamas ongi veel vaid esmaspäevane Saraatovi kohtumine. Veebruaris ja märtsis läheb graafik taas tavapärasemaks, kui kummalgi kuul on ootamas neli mängu, seejuures veebruaris peetakse kõik kohtumised võõrsil ning väga keeruliste vastastega. Seda enam on vaja esmaspäeval saada Kalevi spordihall rahvast täis, et keerulisele vastasele, kes tänasel hooajal pole head hoogu üles saanud, koht kätte näidata!

Nende ridade kirjutamise hetkel on olukord selline, et ainsana jääb kohtumisest eemale tagamees Martin Paasoja, kellele antakse kerge meditsiinilise protseduuri järel veidi puhkust. Ülejäänud mängumehed peaksid kõik rivis olema, kuigi pisemaid terviseprobleeme on teistelgi.

scroll to top
Inline
Inline