fbpx
Close

Eestikate ajaloo ühe võimsama play-off-esituse teinud Darryl Tucker: arvan, et olen (liiga) parim mängija. Punkt!

-Darryl Tucker | Foto: Siim Semiskar

Reedel Raplas peetud Eesti korvpalli meistriliiga veerandfinaalseeria teises kohtumises Rapla Avis Utilitase ja Pärnu Sadama vahel nägid kohale tulnud pealtvaatajad läbi aegade üht võimsamat individuaalset sooritust kohaliku liiga play-off kohtumises, kui Rapla korvialune jõud Darryl Tucker jr kogus efektiivsusteguriks lausa 51.

Mõlemalt poolt väga suurte kõikumistega kulgenud matšis oli sisuliselt vaid üks asi stabiilne ning see oli 27-aastase ja 201 cm pikkuse ameeriklase tasemel esitus. Väljakul 33 minutit rassinud Tucker kogus 33 punkti (kahesed 7/7, kolmesed 5/8, vabavisked 4/7), 14 lauapalli (neist 9 ründelauast), 2 vaheltlõiget ja 2 blokki. Online-statistika kohaselt andsid need näitajad kokku efektiivsusteguriks 51. Basket.ee protokollis on sama näitaja Tuckeril aga 48. Mille pealt tuleb kahes protokollis olevate numbrite erinevus, seda siinkirjutaja momendil öelda ei oska. Ilmselt on tegemist mingil määral erinevate valemitega. Mängu ilu huvides eeldame, et õige on see kõrgem number. (Täiendus: Tänu kohalikele lauakohtunikele sai asi selgeks, et Basket.ee süsteem loeb oma näitajas miinusmärgiga ka mööda visatud vabavisked. Ehk siis sealt see erinevus tuleb.)

Võrdluseks, näiteks Euroliigas on efektiivsusteguri rekordiks omal ajal Eestiski mänginud Tanoka Beardi poolt 22. jaanuaril 2004. aastal Kaunase Žalgirise särgis Bologna Skipperi vastu kogutud 63. Veel viis meest on suutnud teha 51 või kõrgema reitinguga esituse: Dejan Milojevic (55), Jaka Lakovic (kahel korral: 55 ja 51), Marko Popovic (54), Shane Larkin (53) ja Mike James (51). Kõik need esitused pärinevad põhiturniiri mängudest.

scroll to top