Pärnu alistas Blausi eestvedamisel Rapla veelgi kindlamalt kui viimasel kahel korral

-Lauris Blaus | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti pühapäeval ära üks mäng. Pärnu Sadam võõrustas Rapla Avis Utilitast ning esimese ja teise veerandaja paremusega võideti poolaeg 40:30. Rapla suutis edasi mitmel korral vahe vähendada kümnest punktist väiksemaks, aga otsustav neljandik algas Pärnu 62:47 juhtimisel. Ligi kaks minutit hiljem oli võõrustajate eduseis juba 21 punkti suurune ning kokkuvõttes võeti 78:58 võit. Hooaja esimesed kaks omavahelist mängu oli samuti Pärnu võitnud vastavalt 86:79 ja 83:69. Päeva teine matš BK Liepaja ja BK Ventspilsi vahel jäi positiivsete koroonaproovide tõttu ära.

Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas 78:58 (21:19, 19:11, 22:17, 16:11)

Visketabavuses jäi Pärnu 42% – 38% peale ja lauavõitlus võideti 45:38 (ründelaud 16:10). Korvisööte andis Pärnu rohkem 21:17 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 7:6. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 12, Raplal 20.

Lauris Blaus kerkis Pärnu parimaks 20 punkti ja 8 lauapalliga. Robert Valge lisas 14 silma ning Edon Maxhuni kogus 13 punkti ja andis 5 korvisöötu. Märt Rosenthali nimele jäi 9 punkti, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Saimon Sutt tõi Rapla eest 14 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Al-Wajid Aminu sai kirja 12 punkti ja 6 lauapalli ning Roberts Freimanis viskas 11 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Mario Ihring järgnes 8 punkti ja 5 lauapalliga.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 13. jaanuaril, kui Pärnu Sadam on vastamisi TalTechiga ja Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab Rapla Avis Utilitast.