Tass oli kaotusmängus lähedal kaksikduublile, Maide ülikool jätkas võimsat seeriat suure võiduga

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid läinud öösel platsil neli Eesti korvpallurit. Nende kodumeeskondade saldoks jäi kaks võitu ja kaks kaotust.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri meeskond Saint Mary’s Gaels pidi vastu võtma valusa kaotuse, kui kodus jäädi 64:66 alla Santa Clara Broncosele. Tassi pealtpanek 22 sekundit enne lõppu viis võõrustajad 64:62 ette, ent seejärel tabas Santa Clara liider Keshawn Justice kaugviske. Sellele järgnevalt blokeeris Justice veel Saint Mary’se mängija Tommy Kuhse viskeürituse ning vormistas vabavisetest lõppseisu.

Algviisikus alustanud Tass viibis väljakul 28 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt kolmanda skooritegijana üheksa punkti (kahesed 4/10, vabavisked 1/2), hankis mängu parimana 11 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja üks isiklik viga. Detsembris vigastada saanud Böckler platsil ei käinud.

Tegu oli Saint Mary’se hooaja esimese konverentsisisese mänguga. Kogu hooaja saldo on neil üheksa võitu ja kolm kaotust.

Carlos Jürgensi ülikoolimeeskond Oral Roberts Golden Eagles sai kirja võidu, kui kodus oldi koguni 74:57 üle North Dakota Fighting Hawksist. Mängu saatus otsustati suuresti juba avapoolajal, mille Oral Roberts võitis 44:27.

Kohtumist pingilt alustanud Jürgens mängis 18 minutit ja viskas selle ajaga kolm punkti (kahesed 1/2, vabavisked 1/2). Lisaks võttis ta neli lauapalli, andis ühe korvisöödu, sooritas kolm vaheltlõiget ja tegi ühe pallikaotuse.

Oral Robertsile oli see kuue kaotuse kõrval kuuendaks võiduks, oma konverentsis on neil kolm võitu ja üks kaotus.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles jäi võõral väljakul 58:62 alla UAB Blazersile. Kohtumise lõpus oli Southern Missil veel võimalus mäng enda kasuks pöörata, kuid külalised tegid valesöödu.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Konontšuk pääses platsile 13 minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud (kolmesed 0/1, vabavisked 0/1). Tema arvele kogunes kaks lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja üks isiklik viga. Jaakson taaskord platsil ei käinud.

Southern Missil on nüüd viis võitu ja kuus kaotust, oma konverentsis on nad kogunud ühe võidu ja kolm kaotust.

Marten Maide kodumeeskond Liberty Flames võõrustas Kennesaw State Owlsi ja alistas vastase lausa 76:47. Sealjuures võideti teine poolaeg 40:17.

Vahetusmeeste pingilt alustanud Maide pääses väljakule vaid kolmeks minutiks ning ei teinud selle aja jooksul ühtegi pealeviset. Eestlase arvele jäi üks isiklik viga.

Liberty jaoks oli tegu 31. järjestikuse koduvõiduga. Sel hooajal on Liberty võitnud 15-st mängust 11, sealhulgas oma konverentsis neljast kolm.