Veideman ja Rostock teenisid närvilises mängus hooaja kümnenda võidu

-Rain Veideman | Foto: Sylvia Funk/Rostock Seawolves

Rain Veidemani koduklubi Rostocki Seawolves jätkas Saksamaa esiliigas võidukalt, kui võõrsil mängiti 85:78 üle Schwenningeni Panthers.

Esimese veerandi võitis Rostocki klubi 24:18 ja avapoolaja 43:33. Kolmanda veerandi lõpuks vähenes aga külaliste eduseis kahele punktile (60:58) ja otsustava neljandiku alguses pääses Schwenningen korra ka kahe silmaga juhtima. Pingeline punkt-punkti heitlus jätkus viimase minutini, kuid Rostock suutis siiski võidust kinni hoida. Kaks sekundit enne lõppu teenis tehnilise vea ka vastaste peatreener Alen Velcic.

Kohtumist pingilt alustanud Veideman viibis platsil 19 minutit ja viskas selle ajaga viis punkti (kolmesed 1/1, vabavisked 2/4). Lisaks võttis ta kaks lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse.

Üleplatsimeheks kerkis eestlase meeskonnakaaslane Behnam Yakhchali, kes viskas 24 punkti. Vastaste poolel oli resultatiivseim Nate Britt 23 punktiga.

Rostocki peatreener Dirk Bauermann jäi tänasest mängust tervislikel põhjustel eemale.

Veidemani meeskonnale oli see kahe kaotuse kõrval kümnendaks võiduks. Liigatabelis hoitakse 20 punktiga endiselt esikohta. Schwenningen jätkab 10 punktiga 15 meeskonna konkurentsis 11. kohal, olles kogunud viis võitu ja seitse kaotust.