Pärnu ja Kalev/TLÜ olid Läti klubidest kindlalt üle, Tartu naaseb võõrsilt raske võiduga

-Karl-Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas olid pühapäeval võidukad nii Pärnu Sadam, Tallinna Kalev/TLÜ kui ka Tartu Ülikooli meeskond.

Valmiera Glass VIA – Tallinna Kalev/TLÜ 63:86 (19:26, 19:20, 11:21, 14:19)

Kodumeeskond läks mängu 5:0 juhtima, aga veerandaja keskpaigaks olid külalised 10:9 ees. Karl-Johan Lipsu ja mitmete tabavate kolmepunktivisete abiga alustas Kalev/TLÜ järgmist kümmet minutit seitsmepunktilisest eduseisust ning Kaido Saksa lähiviskest läks Kalev/TLÜ 5.50 enne puhkepausile minekut juba 36:21 ette. Järk-järgult pääses Valmiera siiski lähemal, vähendades korra vahe ka kuuele silmale, aga poolaeg lõppes vastaste 46:38 juhtimisel.

Kolmanda veerandaja alustuseks tabasid Leemet Loik ning Janar Talts kaks kaugviset, kuid taas näitas Valmiera südikat mängu ja viis minutit hiljem oli nende jaoks kaotusseis 47:52. Martin Müürsepa juhendatavad suutsid teha 15:2 spurdi ja viimane neljandik algis nii Kalev/TLÜ 18-punktilisest eduseisust. Suurt vastupanu Valmiera enam osutada ei suutnud ja viimaste minutite eel ning kohtumise lõpuvile kõlades oli vahe üle 20 punkti.

Karl-Johan Lips tegi Kalev/TLÜ eest võimsa kaksikduubli, visates 16 punkti ja kogudes 14 lauapalli. Damarcus Jamaal Harrison lisas 15 silma ning 8 lauapalli ja Taylor Staffordi arvele kogunes 14 punkti.

Edmunds Elksnis tõi Valmiera parimana 21 punkti. Valters Janis Liepins viskas 12 punkti ja kogus 8 lauapalli, meeskonna liider Janis Kaufmanis sai enda nimele 8 punkti ja 8 korvisöötu.

Pärnu Sadam – BK Liepaja 96:83 (23:19, 29:16, 19:25, 25:23)

Pärnakad jäid alguses 0:3 kaotusseisu, misjärel tehti 9:3 spurt ja Liepajat järgnevate minutite jooksul juhtima ei lastud. Vigastuspausilt naasnud Siim-Markus Post tabas kodumeeskonna poolelt kaugviske, suurendades vahe seitsmele punktile, kuid Liepaja vastas omakorda tabava lähi- ja kaugviskega. Pärnu pääses peagi 36:31 ette, misjärel realiseeris 3+1 rünnaku Demetre Rivers ja ameeriklane tabas ka kolmepunktiviske, suurendades nii eduseisu 12 punktile. Viimase minuti eel oli taas Rivers kaugelt täpne ja Henri Wade-Chatmani pealtpanekust siirdus Pärnu poolajale seisult 52:35.

Päev varem valusa kolmepunktilise kaotuse Rapla Avis Utilitaselt vastu võtnud Liepaja siiski alla ei andnud ja 3.14 enne neljanda veerandaja algust vähendas Justin Lamont Johnson kaotusseisu kümnele punktile. Suuresti Riversi abiga suudeti turvalist vahet hoida ja viimased kümme minutit algasid Pärnu 71:60 juhtimisel. Liepajal õnnestus veel korra pääseda kaheksa punkti kaugusele, aga seejärel vastasid võõrustajad 8:0 spurdiga. 43 sekundit enne lõppu lätlastel veel õhkõrn lootus tekkis, kui Valters Vucins realiseeris 2+1 rünnaku ja Liepaja oli üheksa punkti kaugusel. Mõni hetk hiljem tõi Kaspar Lootus pealtpanekust kaks punkti Pärnule lisaks ning sellega oli mäng tehtud.

Demetre Rivers viskas Pärnu poolelt üleplatsimehena 32 punkti ja kogus 9 lauapalli. Mihkel Kirves järgnes 18 punkti ja 11 lauapalliga ning Rannar Raap lisas 10 silma.

Liepajale tõi Justin Lamont Johnson 28 punkti, 6 lauapalli ja 3 korvisöötu. Torrance Rowe sai kirja 17, Eduards Hazners 15 ning Mareks Jurevicus 11 silma.

Läti Ülikool – Tartu Ülikool 72:77 (20:19, 8:15, 26:20, 18:23)

Tasavägiselt alanud kohtumise viie minuti möödudes oli seis 12:12 viigis. Arnas Velicka kaugviskest ja Kent-Kaarel Vene vabaviskest pääses Tartu 16:12 ette, aga Läti Ülikool tegi 8:3 spurdi. Teine veerandaeg algas nii võõrustajate napist eduseisust, aga Robin Kivi ja Kregor Hermeti kaugvisetest ning Velicka ja Tautvydas Šlezase punktide toel oli Tartu 4.26 enne poolaja lõppu 29:20 ees. Kodumeeskond tegi omakorda 8:0 spurdi, aga juhtima siiski ei suudetud minna.

Kuus ja pool minutit oli Läti Ülikool tagaajaja rollis, misjärel viigistas Linards Jaunzems seisu 43:43 peale. Mõlemad meeskonnad realiseerisid seejärel mitmeid kolmepunktiviskeid: Adrians Sipke tabas neid koguni kolm ning Tartu poolelt saatis Märt Rosenthal kaks kaugviset ja Hermet ühe läbi korvirõnga. Rosenthali vabavisetest haarasid tartlased ka 54:52 edu, kuid uuesti seadis viigi jalule Renars Birkans. Nelja minuti jooksul viskasid külalised 12 punkti Läti Ülikooli kolme vastu ja sellega oli vahe paisunud üheksale punktile. 3.24 enne lõppu vähendas Birkans omade jaoks kaotusseisu veel viiele punktile, aga Tartul olid samuti vastused olemas. 39 sekundiga mängisid lätlased kuus punkti tagasi, aga enamaks suutelised ei oldud ning Julius Kazakauskas vormistas vabavisetest lõppskoori.

Arnas Velicka viskas Tartu parimana 21 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Kregor Hermet tõi 16 ning Robin Kivi 11 silma. Tautvydas Šlezas lisas 9 punkti ja 12 lauapalli.

Renars Birkans tõi Läti Ülikooli eest 16 punkti. Linards Jaunzems lisas 13 silma ja 12 lauapalli ning 13 punkti ja 8 lauapalli sai kirja Karlis Zunda.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 30. jaanuaril nelja mänguga. BC Kalev/Cramo on vastamisi Tartu Ülikooliga ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab Valmiera Glass VIA-d. Riia VEF kohtub Läti Ülikooliga ning Jekabpils/SMScredit.lv võtab vastu BK Ogre.