Pärnu Sadama ääremängija: meil on maa-alaga pidevalt probleeme olnud, aga täna oli natuke parem

-Saimon Sutt ja Tormi Niits | Foto: Ekraanitõmmis

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas sai pühapäeval võidulisa Pärnu Sadam, kes tagamängija Siim-Markus Posti vigastusest naasmise mängus alistas kodusaalis BK Liepaja 96:83. Pärnu korvpallimeeskonna Facebooki lehele antud videointervjuus analüüsisid lühidalt mängu võrdselt 9 punkti visanud Saimon Sutt ja Tormi Niits.

Algviisikus alustanud ja 18,5 minutit väljakul viibinud Niits on saanud oma hiljutiste esituste eest kiita ning 20-aastane äär pidi vastama küsimusele, millest tema tõus tingitud on. “Olen mentaalselt üritanud ennast parandada ja sealt hakkab see enesekindlus tulema,” sõnas mängumees.

Konkreetselt Liepaja kohtumisest toodi välja raskused maa-ala kaitse vastu, kuid Niits usub, et ka selles vallas oldi tavapärasest edukamad: “Meil on maa-alaga pidevalt probleeme ja me ei mõista, kuidas seda lahti muukida. Aga täna oli mängupildi järgi natuke parem.”

Saimon Sutt oli Liepaja mängus avapoolajal kahvatu, kuid teisel poolajal tõusis meeskonna üheks kangelaseks. “Ma tegin esimesel poolajal kolm lolli viga ja seetõttu mängisin vähe ning enesekindlus kadus ära. Teisel poolajal mängisin korralikumalt ning kui vaba olin, siis panin peale – midagi ei põdenud,” selgitas 23-aastane tagamees põhjuste kohta.

Kuigi Pärnu võitis lauavõitluse kindlalt 35:21, siis Sutt on kindel, et ühte pikka oleks pärnakatele korvi alla veel abiks tarvis. Teatavasti katsetati hiljuti sel positsioonil kreeklast Ioannis Toziost, kelle karjäär Pärnus piirdus kahe mänguga ja keskmiselt kolme punkti ja kahe lauapalliga.

Pärnu Sadama meeskond on tabelisse kogunud 9 võitu ja 11 kaotust ning sellega hoitakse 9. positsiooni. Päev enne pärnu matši ka Raplas kaotuse vastu võtnud BK Liepaja on 4 võidu ja 14 kaotusega eelviimane ehk 14.