Reinar Halliku Korvpallikool teenis teises liigas viienda järjestikuse võidu

-Ülar Sala kaitses | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval peetud Saku II liiga B-alagrupi kohtumistes olid edukamad külalismeeskonnad. Terminal Oil (6-2) võitis 76:73 (18:20, 32:17, 13:21, 13:15) BC Narva (3-7) ning Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (7-3) alistas 73:58 (18:22, 16:10, 17:18, 22:8) TÜ/Kuremaa (2-7).

Terminal Oil juhtis esimes kuue minuti järel 18:13, kuid narvakate 7:0 spurt andis kahepunktilise veerandajavõidu kodumeeskonnale. Teise perioodi algul viskasid külalised 14 vastuseta punkti ning juhtisid veerandaja keskel juba 45:29. Poolajaks oli Terminal Oili eduseis endiselt kahekohaline (50:37). Pärast pikemat vaheaega asus kodumeeskond visalt kaotusseisu vähendama, lõpetades mänguperioodi vaid 5-punktilises miinuses. Otsustaval veerandajal narvakate surve jätkus ning kandis ka vilja. Dmitri Nazarovi vabaviske järel asusid väljakuperemehed 2:08 enne kohtumise lõppu 73:72 juhtima. Viimased viis rünnakut lõpetasid narvakad aga nelja pealeviske ja ühe pallikaotusega ning pidid taaskord tunnistama vastase nappi paremust. Kuigi BC Narva võitis täna kolm veerandaega, oli see neile hooaja juba kuuendaks kuni neljapunktliseks kaotuseks.

Tartlaste resultatiivseim oli Raido Raudsepp 14 punktiga. Janar Heering lisas 12 silma. Taavi Leok (8 lauapalli) ja Juss Jürisaar panustasid kumbki 11 punkti. Tanel Zupsmani arvele jäi 10 punkti. Reedel kahe peale koguni 107 punkti visanud Erki Saks ja Jörgen Õigus piirdusid täna vastavalt 6 ja 9 silmaga.

BC Narva särgis tõusis üleplatsimeheks Aleksandr Ragni 19 punkti ja 7 lauapalliga. Kaksikduublitega said hakkama Dmitri Nazarov (14 punkti ja 12 lauapalli) ning Oleg Leontjev (10 punkti ja 11 lauapalli).

Tartus asus kodumeeskond 17:9 juhtima ning võitis veerandaja 22:18. Teisel perioodil jätkus võrdne mäng kuni poolajavileni, kuhu külalised võtsid kaasa 34:32 eduseisu. Sama võitluslikult möödus ka kohtumise kolmas neljandik, kus suurimaks vaheks oli Reinar Halliku KK 47:41 eduseis veerandaja keskel. Kohtumise saatus otsustati neljanda perioodi esimese viie minuti jooksul, mil külalised hoidsid tartlased vaid ühe punkti peal, visates ise 12 silma. Viimase veerandaja 8:22 kaotanud TÜ/Kuremaa visketabavuseks jäi 28%, vabavisetel 52%.

Võitjate poolel hiilgasid kaksikduublitega Ülar Sala (16 punkti, 17 lauapalli, 4 söötu) ja Artur Saariste (16 punkti, 15 lauapalli). Jaanus Pärnpuu lisas 14 silma ja 7 söötu.

TÜ/Kuremaa tulemuslikem oli Christopher Kalda 17 punkti ja 7 lauapalliga. Kris Urvik tõi 14 silma, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget. Kristjan Paade panustas 7 punkti, 5 lauapalli ja 6 söötu.

B-alagrupis kolmandal positsioonil jätkav Reinar Halliku KK (8-3) kohtub kolmapäeval kodus Võrumaaga (7-3).