Veideman viskas Mantova võidumängus 16 punkti ja noppis vastastelt ühe vea teise järel

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Eesti rahvuskoondislaste koduklubid jätkasid Itaalia esiliiga ehk Serie A2 18. voorus head hoogu – nii Rain Veidemani tööandja Mantova Pompea kui ka Kaspar Treierita mänginud Montegranaro XL Extralight said pühapäeval kirja võidud.

Rain Veideman ja Mantova Pompea said napi võidu, kui koduväljakul alistati Verona Tezenis tulemusega 77:76 (21:19, 19:20, 18:19, 19:18).

Mantova pääses mängu alguses ühe kahepunktiviske ja 2 kolmepunktiviset tabanud Veidemani toel juhtima ning võitis avaveerandi 21:19. Teise veerandi alguses vahetati eestlane 25:22 eduseisul pingile ja Mantova jäi peagi 30:31 kaotusseisu, misjärel vahetati Veideman jälle sisse. Avapoolaja lõpetasid Veidemani tabavad vabavisked, mis tõid vaheajaks tabloole kodumeeskonna 40:39 edunumbrid.

Kolmandal veerandajal oli Verona ühe punktiga parem ja otsustavale neljandikule mindi vastu 58:58 viigiseisul. Viimane veerand möödus punkt-punkti heitluses ning otsustava võidukorvi tabas 22 sekundit enne lõpuvilet Mario Ghersetti.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul 34 ja pool minutit, mille jooksul viskas 16 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/4, vabavisked 6/6), võttis 5 lauapalli, jagas 5 resultatiivset söötu ning tegi ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga. Märkimisväärne on ka tõik, et vastased tegid eestlasest tagamängija takistamisel koguni 11 viga.

Mantova resultatiivseim oli 17 punktiga Mario Ghersetti, vastastele tõi Andrea Amato üleplatsimehena 19 silma.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight alistas kodus Udine G.S.A. numbritega 76:68 (17:17, 14:16, 20:15, 25:20).

Montegranaro lõpetas avaveerandi 11:11 viigiga, jäi poolajavileks 31:33 kaotusseisu ning läks viimasele neljandikule eduseisus 51:48. Viimast veerandit alustas Montegranaro 7:0 spurdiga ja hoidis eduseisu mängu lõpuni.

Treier, keda vaevab põlveprobleem, Montegranaro eest väljakul ei käinud. Probleemi tõsidus selgub lähipäevadel.

Võitjate parim oli LaMarshall Corbett, kes tõi 24 punkti. Udine poolelt vastas Trevis Simpson 23 punktiga.

Montegranaro jätkab Serie A2 idadivisjonis 14 võidu ja 4 kaotusega 2. kohal, Mantova on 8 võidu ning 10 kaotusega 9. positsioonil.