Pärnu jäi TalTechi kaugvisetega hätta, aga Blaus, Stojadinovic ja Post tõid omadele võidu ära

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases esimeses mängus oli Pärnu Sadam koduplatsil enamjaolt tasavägiselt kulgenud mängus 94:82 parem TalTechist.

Pärnu Sadam – TalTech 94:82 (25:16, 17:22, 26:22, 25:22)

Kodumeeskond läks kohtumist 6:0 juhtima ja viie minuti möödudes pärast Siim-Markus Posti tabatud kaugviset oli Pärnu eduseis 20:11. Teise veerandaja alguses 7:0 spurdi teinud TalTech vähendas vahe kahele punktile ja 3.10 enne poolaja lõppu realiseeris Oliver Metsalu 2+1 rünnaku, millega oli seis 35:34 pärnakate poolt vaadatuna. Lauris Blausi ja Märt Rosenthali vabavisete toel siiski võõrustajad edu käest ei andnud ning Rannar Raabi kaugviskest pääseti puhkepausiks 42:38 juhtima.

Kahe minuti sees kolm kaugviset tabanud Siim-Markus Post viis Pärnu kolmanda veerandaja alguses 53:45 ette, kuid Gregor Arbet vastas kahel korral kaugelt ja vahe oli peagi kahepunktiline. Blausi eestvedamisel suurenes eduseis mõned minutid hiljem kuuele punktile, ent Leemet Böckler, Joonas Järveläinen ja Sander Viilup aitasid TalTechi 60:61 peale. Veerandaja lõpus tegi Pärnu siiski 8:0 spurdi ja otsustava neljandiku alguseks oli eduseis üheksa punkti suurune. Metsalu aitas TalTechi küll veel kaheksa punkti kaugusele, aga Pärnu vastas 10:2 spurdiga. Arbeti järjekordsest kaugviskest vähenes 3.35 enne mängu lõppu vahe kümnele punktile ja Metsalu abiga oli seis 79:86. Marko Stojadinovici lähiviskest pääses 1.41 enne lõpuvilet kodumeeskond 88:79 juhtima ja kokkuvõttes vormistati 12-punktiline võit.

Visketabavuses jäi Pärnu peale 55%-43% ja lauavõitlus võideti 36:32 (ründelaud 14:10 TalTechile). Korvisööte andis Pärnu rohkem 20:17 ja pallikaotuseid tegi TalTech rohkem 17:15. Kaugviskeid tabas TalTech 14/26, Pärnu 9/24.

Lauris Blaus viskas Pärnu parimana 21 punkti ja võttis 8 lauapalli. Marko Stojadinovic lisas 20 silma ja kogus samuti 8 lauapalli. Siim-Markus Post järgnes 18 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisööduga, Märt Rosenthali nimele jäi 13 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisöötu ning Sten Saaremäel sai kirja 11 punkti.

Oliver Metsalu tõi TalTechi eest 21 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Gregor Arbet lisas samuti 21 punkti (kolmesed 5/5) ja võttis veel 5 lauapalli. Joonas Järveläinen ja Leemet Böckler järgnesid võrdselt 12 punktiga ning Sander Viilup kogus 10 punkti ja 5 lauapalli.

“Ülimalt tähtis võit meie jaoks. Tahame Eesti satsidest esikuuikus olla ja  teadsime, et TalTech on kohe meie kannul. Saime nüüd hingamisruumi. Teadsime, et neil on tagamängijad Eric Schmalz ja Norman Käbin puudu ning üritasime agressiivselt nende tagumiste vastu mängida. Ivars Rihards Žvigurs on meil ka varsti tagasi, kes annab meile kaitses lisajõudu. Oleme tõusuteel ja ei saa hetkel kurta. Eesmärgid on vähemalt sama suured kui eelmisel hooajal. Tahame play-offiks võimalikult hea asetuse endale saada ja siis vaatame, mida kevad toob,” rääkis Rannar Raap Delfile antud intervjuus.

Eesti-Läti korvpalliliiga päeva teises kohtumises on vastamisi Valmiera Glass VIA ja Rakvere Tarvas.