Pärnu murdis Valga-Valka viimastel sekunditel ja asus veerandfinaalseeriat juhtima

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalis suutis Pärnu Sadama teenid võõrsil BC Valga-Valka Maks&Mooritsa vastu raske, 64:60 võidu ja asuda seeriat 2:1 juhtima.

Kohtumist alustasid võõrustajad paremini, minnes 19:12 ette, aga avaveerand lõppes siiski 19:17. Poolajaks sai Pärnu oma kaitse pidama ning juhtis 36:31. Kolmas veerandaeg algas külaliste tabava kaugviskega, kuid seejärel vastas Valga 11:2 spurdiga ja viimast neljandikku alustati nende 48:45 eduseisust.

Äärmiselt tasavägine mäng jätkus järgmisel neljandikul, kuid viimasel minutil oli Pärnu 61:60 juhtimas. Mitmel korral pääseti viskele ja Valga kaitselauda kätte ei saanud. Lõpuks tabas siiski kaugelt Karl-Johan Lips ning neljapunktilisest kaotusseisust ei suutnud Valga enam välja tulla.

Võitjate parimana viskas 15 punkti Rannar Raap. Saimon Sutt lisas 11 silma ja võrdselt 9 punkti said kirja Karl-Johan Lips ning Mihkel Kirves. Valga resultatiivseimana tõi samuti 15 punkti Maris Ziedins. Toms Leimanis viskas 14 ning Kristaps Miglinieks 10 punkti.

Meeskonnad lähevad uuesti vastamisi 26. aprillil Pärnus. Kui kodumeeskond ei suuda seal võita, siis toimub seeria viimane ja otsustav kohtumine 28. aprillil Valgas.