Pärnu pääses kindla võiduga Valga-Valka üle poolfinaali

-Heiko Rannula ja Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalis alistas Pärnu Sadam kodusaalis 90:66 BC Valga-Valka Maks&Mooritsa meeskonna ning pääses sellega 3:1 seeria võiduga poolfinaali.

Võõrustajad võitsid avaveerandi 18:12 ning poolajaks oli Pärnu juba 14 punktiga ees. Kolmandal veerandajal suutis Valga küll vahe vähendada seitsmele silmale, aga viimasele neljandikule mindi vastu ikkagi 16-punktilises kaotusseisus. Külalised ei suutnud neljandal veerandajal enam mängu päästa ning Pärnu teenis kokkuvõttes 24-punktilise võidu.

Mihkel Kirves tõi võitjate parimana 19 punkti. Saimon Sutt lisas 17 punkti ning Nemanja Miljkovici arvele jäi 16 silma ja 13 lauapalli. Valga poolelt viskas Edgars Lasenbergs 14 punkti. 13 silma ja 9 lauapalli jäi Maris Ziedinsi nimele ning Toms Leimanis tõi 11 punkti.

Pärnu hooaeg jätkub 1. mail, kui minnakse poolfinaalis vastamisi BC Kalev/Cramoga. Valga-Valka jätkab Läti liiga play-offi Ogre vastu koduväljakul 29. aprillil.