fbpx
Close

Mihkel Kirves: Valga oli väsinud ja ei suutnud meiega kaasa joosta

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalis alistas Pärnu Sadam kodusaalis 90:66 BC Valga-Valka Maks&Mooritsa meeskonna ning pääses sellega 3:1 seeria võiduga poolfinaali. Pärnakate liider Mihkel Kirves tunnistas, et alles eelmisel päeval Läti liiga play-offis raske mängu pidanud Valga mehed tundusid platsil väsinud.

Kuigi Pärnu jaoks oli tegemist seerias selgelt kõige kindlama võiduga, siis 28,5 minutiga 19 punkti visanud ja 6 lauapalli hankinud Kirves kinnitas portaalile Korvpall24.ee, et midagi lihtsat ei olnud: “Ma ei usu, et see kõige pingevabam mäng oli, kuna seeriat lõpetada on ikka raske. Aga me olime hästi valmistunud ja suutsime kaitses hea mängu teha. Lisaks arvan, et Valga oli veidi väsinud ka ning ei suutnud meiega kaasa joosta.”

Edu võtmena tõi ta välja: “Pärnu kasuks kallutas seeria see, et suutsime oma mängu peale suruda. Esimesed kaks mängu olid lahtisemad, aga muutsime mõned asjad kaitses ja see tõi ka edu. Me mängisime juba kolmandas kohtumises Valgas kaitses hästi, kuid rünnakul olime ebakindlad ja pehmed. Suutsime viimases kahes mängus ka nende kahte tagamängijat Lasenbergsi ja Leimanist paremini ohjeldada.”

Poolfinaalis läheb Pärnu vastamisi suurfavoriidi Kalev/Cramoga, kellelt põhiturniiril ühtegi mängu kätte ei saadud. Kirves usub, et võrreldes Valga seeriaga on tema meeskonnal veel varu: “Kahe viimase mängu kaitsega olen enam-vähem rahul, aga alati saab paremini. Esimesed kaks mängu lasime liiga palju visata. Potentsiaali jäi kindlasti veidi kasutamata, aga meil on noor võistkond ja õpime. Reedel puhkame ja laupäeval hakkame valmistuma seeriaks Cramo vastu.”

Poolfinaalseeria BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama vastu algab juba 1. mail Kalevi Spordihallis kell 19.00 toimuva mänguga.

scroll to top