VIDEO | Valga-Valka tuli suurest kaotusseisust välja, aga Ogre võttis ikkagi oma

-Valga-Valka/Maks&Moorits | Foto: Siim Semiskar

Läti korvpalli meistriliiga veerandfinaalis pidi BC Valga-Valka Maks&Moorits seeria avamängus võtma võõrsil BK Ogrelt vastu 79:94 kaotuse, kuigi viimase veerandaja keskpaigas oldi ainult kuuepunktilises kaotusseisus.

Kodumeeskond alustas kohtumist paremini asudes 13:2 juhtima ja viie tabava kaugviske toel võideti avaveerand 30:12. Ogre jätkas järgmisel kümnel minutil oma head hoogu ning poolajale mindi võõrustajate 52:25 juhtimisel.

Pealtnäha lootusetust seisust hakkas Valga aga järk-järgult tõusma. Kolmanda veerandajaga vähendati vahe 21 punktile ning viimast kümmet minutit alustati 8:0 spurdiga. Edgars Lasenbergsi, Toms Leimanise ja Kristaps Miglinieksi eestvedamisel olid külalised 5.43 enne lõppu vaid kuuepunktilises kaotusseisus. Seejärel õnnestus Ogrel ikkagi end kokku võtta: tehti 5:0 spurt ning poolteist minutit enne kohtumise lõppu oldi 18 punktiga ees. Kokkuvõttes pidi Valga võtma vastu 15-punktilise kaotuse.

Valga resultatiivseimana viskas 25 punkti Edgars Lasenbergs. Toms Leimanis lisas 15 ja Maris Ziendis 12 silma. Rain Raadik tõi omadele 5 punkti ja 10 lauapalli. Võitjate poolelt kerkis üleplastimeheks Janis Poznaks 28 punkti ning 9 lauapalliga. Gints Antropsi arvele jäi 18 silma ning Janis Antrops lisas 13 punkti.

Võistkonnad kohtuvad omavahel uuesti 29. aprillil Valgas. Tihe mängugraafik piirilinna meeskonna jaoks jätkub, sest juba 26. aprillil minnakse Eesti meistriliiga veerandfinaali neljandas mängus vastamisi Pärnu Sadamaga. Kui sealt suudetakse võit võtta, siis seeria otsustav viies mäng toimub 28. aprillil Valgas.