VIDEO | 31 punkti visanud Haller aitas Valga-Valkal kindlustada Lätis play-off koha

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Valga-Valka/Maks&Mooritsa korvpallimeeskond teenis Läti liigas võõrsil 105:88 võidu Valmiera/ORDO üle, millega platseeruti põhiturniiril viiendale ehk play-off kohale.

Korviderohket mängu alustas paremini Valmiera, kui nelja tabava kaugviske toel võideti avaveerand 25:24. Valga pääses 41:34 juhtima, kuid poolajale mindi siiski vaid kahepunktilises eduseisus. Kolmandal veerandajal pääsesid võõrustajad juba 65:59 ette, aga piirilinna meeskonda vastas omakorda 19:7 spurdiga. Viimased kümme minutit kuulusid Valgale 25:16 ja teeniti kokkuvõttes 17-punktiline võit.

Võitjate parimana viskas Egert Haller 31 punkti (väljakult visked 10/11). Maris Ziedins lisas 18, Rain Raadik 14 ja Edgars Lasenbergs 13 silma. Vastaste poolelt tõi 29 punkti ja 15 lauapalli keskmängija Viktors Iljins. Eduards Hazners lisas 21 silma (kolmesed 5/6) ning Edmunds Elksnis viskas 20 punkti.

Põhihooaja viimases mängus võõrustab Valga laupäeval Jurmala meeskonda, kuigi tabeliseisu mõttes ei muuda see enam midagi. Jekabpils, Liepaja ja Läti Ülikool jagavad omavahel ära kuuenda koha. Play-offis läheb Valga vastamisi kodueelist omava Ogre meeskonnaga.