fbpx
Close

INTERVJUU | Rain Raadik ausalt ja avameelselt kuristiku serval ära käimisest: tundsin, kuidas panen musta augu poole

-Rain Raadik | Foto: Siim Semiskar

Endine Eesti korvpallikoondise keskmängija Rain Raadik kadus pärast pikka ja produktiivset Eesti meistriliiga karjääri pärast koroonaviiruse pandeemia algust ootamatult pildilt. Tuli küll uudis, et mees siirdub Itaalia madalamasse liigasse, aga sellega laiema korvpalliüldsuse teadmised ka piirdusid. Reaalsus oli see, et Raadik võitles sügava depressiooni ja ärevushäiretega ning peas keerlesid kõige mustemad mõtted.

NB! Vaimse tervise mure korral uuri lähemalt https://www.palunabi.ee/vaimne-tervis.

Korvpall24 portaali seni kõige tõsisemas ja sügavamas intervjuus räägib 33-aastane Raadik julgelt ja avameelselt ära oma loo, mis lükkas ta sisuliselt eneselt elu võtmise piirile. Õnneks oli Raadikul kõige sügavamas augus kaks sõpra, kellega suhelda ning selliselt aidati üksteist kõige pimedamast august välja. Endine mängumees usub, et enda loo rääkimine võib lükata mõnda nooremat korvpallurit oma karjääris juba varem abi otsima, kuna teadlikkus vaimsetest probleemidest on korvpalliringkondades endiselt üsna madal ja prevaleerib suhtumine, et “ah, küll läheb üle!”.

Pikas intervjuus proovime ilustamata tajuda kõiki neid momente, mis Raadik viimastel aastatel läbi elama on pidanud. Alustades sellest, kus ärevushäired läksid nii suureks, et Itaalias tuli leping üles öelda ja koju tulla. Saame teada, kes oli see pikaaegne Eesti koondislane, kellele Raadik enda sõnul sisuliselt võlgneb oma elu. Vaatame kokkuvõtvalt ka kogu Raadiku karjäärile, mis oleks õigel ajal psühholoogilist ja ka professionaalset korvpallialast nõu saades võinud kujuneda hoopis teistsuguseks.

scroll to top