fbpx
Close

Vennad Andrus ja Rain Raadik – kas lapsepõlves valisid mõlemad ikka õige ala?

-Rain Raadik ja Andrus Raadik | Fotod: Siim Semiskar

-Rain Raadik ja Andrus Raadik | Fotod: Siim Semiskar

Samal ajal kui Korvpall24.ee avaldas täna oma esimese taskuhäälingusaate, läks meie sõsarportaalil Võrkpall24.ee’l eetrisse juba “Kuldse geimi” XXII osa.

Karl Rinaldo juhitud saates olid seekord külalistena küsimustele vastamas endine Eesti koondise libero Asko Esna ja tänane Eesti rahvusmeeskonna nurgaründaja Andrus Raadik.

Andrus Raadiku (32) peres on teatavasti tähtsal kohal ka korvpall, sest tema noorema venna Rain Raadiku (30) näol on tegu endise Eesti korvpallikoondislasega.

“Ta läks päris noorelt kodust ära Eestimaa peale rändama,” meenutas Andrus venna korvpalluriteed. “Eks meil oli päris palju omavahelisi hõõrumisi, ilmselt puberteedi pärast. Kui kõrvalt vaatasin teisi vendasid, kes puutusid kõvasti kokku, siis meil nii polnud. Suhtlesime vähe. Aga nüüd on kõik korras. Suhtleme ja pole mingeid probleeme.”

Küsimusele, kas Andrusest võinuks hea korvpallur ja Rainist tugev võrkpallur saada, vastab vanem vend muiates: “Ütleme nii, et kehaehitusi vaadates võinuks asjad teistpidi olla küll. Rain on ju 208-sentimeetrine. Korvpallis võiks tal massi rohkem olla, aga võrkpallurina… Tema käis ju samuti Johannes Noormägi trennis alguses. Aga talle see võrkpall vist ei meeldinud, sest ta läks peagi korvpalli juurde, kus olid ka sõbrad (Andrus on ise 197-sentimeetrine ja selgelt jõulisema kehaehitusega – toim.).”

Kui isiklikus plaanis on Andrus Raadik jõudnud täna Rainist kõrgemale tasemele, siis tiitlite osas ta Rainile vastu ei saa.

“Tartus ja Kalevis võitis Rain ikkagi tiitleid, olgugi et rollimängijana. Minul on saalivõrkpallis ainult üks Eesti meistritiitel. Tema on selles osas eest läinud,” ütles kolmel eelneval hooajal Soome kõrgliiga paremate ründajate hulka kuulunud Andrus Raadik lõpetuseks.

Kuula vend Rainiga seotud saateosa alates 32. minutist:

scroll to top