Wroten NBA lepingut ei teeninud ja tõenäoliselt siirdub mängima Poola meisterklubisse

-Tony Wroten | Foto: Siim Semiskar

NBA-s ligi 17 silma mängus visanud Tony Wroten tuli aasta alguses BC Kalev/Cramosse, et VTB liiga ära võita ja seejärel enesekindlalt tagasi Ameerikasse minna. Mehel oli plaan mõne tugeva klubi uks pauguga lahti lüüa. Wroteni nimi antigi Washington Wizardsi eest NBA suveliigas üles, kuid mängida ta ei saanud ja mõistetavalt ka ühegi klubiga ookeani taga lepinguni ei jõudnud. 

Kalev/Cramost distsipliinirikkumise tõttu minema saadetud mängumehe saagiks jäi Eesti-Läti liigas 19,5 minutiga 6,4 punkti, 2,9 lauapalli ja 7,2 korvisöötu mängus. VTB liigas sai Wroten rohkem platsile ning viskas 15,1 punkti, noppis 2,7 lauapalli ja andis 5,1 resultatiivset söötu mängus.

Kuigi hooaja lõpuni Wroten Kalev/Cramos ei püsinud ja Eesti meistriks ei tulnud, pani ta järgmiseks Eesti-Läti liiga hooajaks maha võimsa söötude rekordi. Jaanuari lõpus jagas ta Jekabpils/SMScredit.lv  vastu meeskonnakaaslastele koguni 22 korvisöötu!

Edaspidised klubiotsingud on Wroteni jaoks olnud keerulised. Horvaatiasse KK Zadarisse pallima minema pidanud sööduvõlur on kuuldavasti suundumas hoopis Poola Wloclaweki Anwili ridadesse, kes eelmisel hooajal tuli Poola meistriks, kui mängudega 4-3 alistas finaalis Polski Cukier Toruni meeskonna.

varskavesi.ee

Jaga postitust