fbpx
Close

Fännide raha eest palgatud Jaan Puidet saab peatreeneri arvates olema oluline ründejõud

Avatar
-Jaan Puidet | Foto: Jämtland Basket

Rootsi korvpalliklubil Jämtland Basket on välja kujunemas väga huvitav traditsioon, kus klubi fännid panustavad vabatahtlikult oma rahakotist, et meeskonda tugevdada. Tänavu on seni kogutud juba üle 200 000 SEK-i ning fänniklubi tänavuseks “toetatavaks” mängijaks on välja hüütud eestlane Jaan Puidet.

Eelmisel hooajal esmakordselt läbiviidud ühisrahastamine tõi toona klubile 84 toetaja poolt 234 000 SEK-i ehk üle 22 000 euro ning toetatavaks mängijaks oli Adam Rönnqvist. Tänavu on seni toetajate number jõudnud juba kolmekohalise numbrini (101) ning koos on 205 000 Rootsi krooni ehk üle 19 000 euro. Senised suurimad toetajad on panustanud korraga 12 000 krooni ehk ca 1100 eurot. Eesmärgiks on koguda 250 000 SEK-i.

“BKV on organisatsioon koosneb fännidest, kes igakuiselt aitavad Jämtlandi klubi. Enamjaolt koosneb see vanematest inimestest, kes siis omast heast tahtest aitavad klubi ka rahaliselt. Näiteks koguvad raha ja aitavad sellega klubil tuua juurde mängija, kes tavapärasesse eelarvesse ei mahuks,” kommenteeris Puidet Korvpall24.ee portaalile.

Tänavu tahtis BKV just eestlast endale appi saada: “Nad soovisid mind enda organisatsiooni esindajaks. Mind kasutatakse promomiseks ja pean samas ka nendega teiste korvpalluritega võrreldes tihedamalt suhtlema.”

Jämtlandi peatreener Torbjörn Gehrke on Puideti kohta andnud kohalikule korvpalliblogile Basketfeber ka väga positiivseid kommentaare, kui kogenud juhendaja usub, et taas klubiga liituv eestlane võib tänavu paljusid üllatada just rünnakufaasis.

Gehrke suunal esitati kriitiline küsimus, et meeskonnas puudub tavapärane hea skoorija või puhas viskaja positsioonidelt 1-2. “Ma tean seda,” vastas peatreener ja lisas: “Mulle öeldakse, et nii ei saa mängida, aga saame näha. Mina väidan, et tänavu on erinev see, et meie peamised punktid peaks tulema tagameeste asemel positsioonidelt 3-4-5.”

Gehrke on kindel, et uuel hooajal näevad klubi fännid teistsugust Puidetit, kui aastatel 2015-18, mil ta peamiselt paistis silma suurepärase tiimimängija ja võitlejana.

“Jaan suudab teha rohkem, kui vaid kaitses mängida. Eesti-Läti liigas, mis on kriipsu võrra tugevam tase, kui Rootsis, viskas ta keskmiselt 13 punkti mängus. Ta pole puhas viskaja, kuid minu hinnangul saab ta olema suurem ründejõud, kui paljud arvavad,” kiitis Gehrke eestlast.

Kogenud peatreeneri sõnul on nemad ja Djurgarden ainsad kaks tiimi Rootsi kõrgliigas, kes ujuvad uuel hooajal veidi vastuvoolu ning pole peamiseid skooriliidreid palganud tagamängijatena. “Ainult meie kaks panustame oma kõige loovamate mängijatega positisoonidele 3-5. Saab olema ülimalt põnev vaadata, mis tulemuse see annab.”

Jämtland alustab uut Rootsi kõrgliigahooaega praeguse info kohaselt septembri lõpus, kui kohe esimeses matšis 25. septembril kohtutaksegi just Djurgardeniga.

scroll to top
Inline
Inline