fbpx
Close

Priit Vene veerandfinaalist Kalev/Cramo vastu: jõud on ebavõrdsed, aga me mõtleme midagi välja

-Priit Vene | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Tänavuse hooaja eel tähelepanu keskpunkti sattunud ning kogu hooaja südikalt noore koosseisuga mänginud Tartu Ülikool suutis Eesti-Läti korvpalliliiga põhiturniiril venitada ennast lõpuks 6. kohale ning läheb veerandfinaalis kokku oma igipõlise rivaali BC Kalev/Cramoga.

Tartu peatreener Priit Vene võttis klubi ametlikul Facebooki lehel avaldatud videointervjuus kokku põhiturniiri sündmused, rääkis pühapäeval algavast Tartu Ülikooli ja Kalev/Cramo vahelisest veerandfinaalseeriast ja meeskonna hetkeseisust. Küsitles Marko Kiljak.

Kuidas Sa ise tagasi sellele ajaloolisele esimesele liigahooajale tagasi vaatad ja kuidas Sa selle liigaga rahule jäid?

Tagasi saab vaadata sellise pilguga, et lõpuks läksime ikkagi natuke lati alt läbi. Oleks tahtnud põhiturniiril saada 4.-5. kohta. Siin mõned valusad kodukaotused lõid selle rütmi sassi. Võitsime mõnda vastast 2-0 ja mõne käest saime 0-2. Kokkuvõttes see lätlastega mängimine on ikka suure küsimärgiga. Eriti, kui rääkida kohtunike tööst. Ühel pool pannakse ühtepidi, teisel pool teistpidi. Kui midagi ümber ei tehta, siis sellisel kujul sellel liigal tulevikku väga pole.

Sa ütlesid, et lati alt läbi. Tegelikult väga palju neid korvpallisõpru ja spetsialiste polnud, kes hooaja alguses oleksid teile kindlat play-offi kohta lubanud. Sina sisimas ikkagi olid kindel, et võib päris kõrgele mängida?

Seda on ju enne ka välja öeldud, et kui osaleda, siis ikka täiega. Need, kes siin sügisel kahtlesid, eks see jääb nende hingele või nende mõtetesse, aga kokkuvõttes ega me seda play-off kohta väga kindlalt ka ei saanud. Siin oleks võinud see ka käest ära minna. Ma ütlen, et need kaks-kolm rumalat kodumängu kaotust lõid selle rütmi natuke sassi. Eks üks põhjus oli see, et võib-olla hakkas noori mehi see võidukohustus natuke ka segama, aga kokkuvõttes tõde selgub hiljem.

Mis te seal Riias tegite? Nii Sina kui Toomas Kandimaa pidite olema päris head psühholoogid, et suutsite pärast (Riia) VEF-i sauna mehed motiveerida selleks viimaseks lahinguks. Ilmselt ei Sina ega ka meeskond ei uskunud, et kogu hooaja töö jääb põhimõtteliselt viimase paari minuti peale?

Ega kogu hooaeg ei oleks läbi olnud, sest Eesti meistrikad ikkagi tulevad veel. Kui me sinna Riiga läksime, siis me ei pidanud üldse kahte mängu järjest mängima. Me tulime lihtsalt VEF-ile siin hooaja keskel vastu. Samas ise natuke kartsime või õigemini hooaja alguses, kui esimene graafik välja tuli, siis ma ütlesin kohe Kandimaale, et meil jääb kogu üritus viimase mängu peale Jurmalas ja täpselt nii läks. Tegelikult me läksime ikkagi kõik selle mõttega, et kõige tähtsam mäng tuleb teisel päeval. Esimene mäng tuli lihtsalt kuidagi ära mängida. Asjaolude kokkulangemisel oli meil seal veel mehi puudu ka, seega sellel päeval käis VEF-i jõud meist ikka toorelt üle. Teisel päeval päris VEF vastas polnud ja me suutsime omad asjad ära teha.

Play off on kohe-kohe ukse ees. Vastas vana hea tuttav Kalev/Cramo. Milliste eesmärkidega te pühapäeval platsile lähete? Selge on see, et relvad on võib-olla natuke ebavõrdsed, aga koduväljak, legendaarne vastasseis Tartu-Tallinn nii et midagi kinkima ei lähe Cramole?

Ei, me läheme kahte head mängu tegema. Praegu tegeleme vastaste analüüsiga. Kaks korda oleme mänginud nendega, aga see oli põhihooajal. Nagu sa ütlesid, et kuna jõud on nii ebavõrdsed, siis pole mingil hetkel mõtet sellega vaeva näha. Ega jõud on ka pühapäeval ebavõrdsed, aga ma arvan me mõtleme midagi välja.

Räägi meestest ka. (Tautvydas) Šlezas on Sul väljas, (Rain) Raadik on nüüd tagasi väljakul. Kuidas nende pikkade meestega on, kas hooaja lõpuni jääb selline rotatsioon?

Jah, hooaja lõpuni jääb selline rotatsioon, pikkasid on alati vähe. Raadik aitas meid nii palju kui suutis, võttis paar valusat lauda, sai korra kaitses ka käe vahele. Ega me temalt siin samm-sammult rohkem ei saa, loodame ta trennidega paremaks viia. Tautvydas on hooaja lõpuni väljas ja nii need liinid meil on.

Kui Cramoga saab Eesti-Läti ühisliigas play-off läbi, kas olete juba vaikselt mõelnud ka Eesti play-offide peale? Mis plaanid ja mis suunad Sul endal mõttes on?

Ikka oleme. Muidugi mõtleme ning vaatame ka nende asju. Tuleb Tallinna Kaleviga lihtsalt otsast pihta hakata. Play-offis on mäng korraga, seal väga pikka plaani ette teha ei saa. Asja võti seisneb selles, kes suudab peale vastase tehtud muudatust ennast kohendada ja ümber orienteeruda.

scroll to top