fbpx
Close

Indrek Reinbok: tänan omanikke, kes sportlikku tulemust klubi rahakotist tähtsamaks pidasid

-Indrek Reinbok | Foto: Spordisõbrad

-Indrek Reinbok | Foto: Spordisõbrad

Tallinna TV saates “Spordisõbrad” oli sel kolmapäeval külaliseks BC Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok, kes rääkis võistkonna seisust Eesti-Läti korvpalliliiga play-offide eel ja võitlusest VTB Ühisliiga play-offi koha nimel. Lisaks avaldas Reinbok ka selle, et üleminekutetähtaja sulgudes olid rahakamad klubid huvitumas Branko Mirkovicist ja mitmest teisest Cramo mängumehest, kuid sel korral saab Eesti esindustiim otsustavatele mängudele vastu minna ilma viimase hetke kadudeta.

Küsimuse peale, kuidas motiveeris Eesti tippklubi ennast põhihooaja jooksul mängudeks turniiritabeli viimaste vastu, vastas Reinbok: “See on tegelikult igipõline spordi küsimus, et kui sa lähed endast eeldatavalt nõrgema vastasega mängima, siis sa ei tohi langeda oma tasemest allapoole. Selle jaoks on treeneritel muidugi omad võimalused, kuidas motiveerida. Kindlasti ka mängijad ise saavad aru, et see hooaeg on nii lühike ja me peame iga sellise mänguga midagi oma mängu juurde panema. Me proovime mitte lihtsalt mängima minna, vaid ehitada midagi enda jaoks.”

Selles, et põhiturniir lõpetati kolmanda kohaga ja Eesti-Läti ühisliiga võitmiseks tuleb nüüd alistada nii Riia VEF kui ka Ventspils, Kalev/Cramo abitreener pettunud polnud: “See oleks tulnud ka igasuguste teiste kombinatsioonide puhul ja siinkohal me väga üle mõtlema ei hakanud. Otseloomulikult oli meie sooviks igale mängule minnes võita, aga mõnedes mängudes paratamatult tuli, et vastane oli hetkel parem.”

Eelseisva veerandfinaali suhtes oli Reinbok optimistlik: “Tartu on väga hästi treenitud võistkond ja väga võitluslik võistkond. Kindlasti me ei saa minna peale pooliku häälestatusega ja teades, et see formaat on nö 8×10 minutit, siis tahaks esimese 4×10 minutiga mõnusa tulemuse ette vormistada.”

Teiste Eesti meeskondade võimaluste kohta rääkis ta: “Mina ütleks, et ainult Tartul ei ole selles skeemis varianti (muigab – toim). Kindlasti ma loodan väga, et TalTech suudab mängida ennast ka kodusele finaalturniirile. Pärnu on väga-väga südikas võistkond. Heiko Rannulat teades mõtleb ta kindlasti midagi välja, kuidas oma võistkonda play-offis edasi viia.”

Reinbok nõustus, et finaalturniiri ehk final four’i läbiviimine koduses Saku Suurhallis on Kalev/Cramo jaoks suureks eeliseks ning tegi fännidele üleskutse: “5. ja 6. aprillil tulge kindlasti saali, piletid on juba müügil. Seekord on see võimas üritus antud korraldada spetsialistidele ja seal tuleb ka muud show’d,” ütles Reinbok ja lisas, et finaalturniiri mängudele pääsemiseks peavad pileti lunastama ka Kalevi klubikaardi omanikud.

“Meil on praegu selles suhtes kõik hästi, et kõik on terved. Saame mängutempot päris mõnusalt üleval hoida ja pikk pink on võib-olla üks meie eelis. Kindlasti peame tegema mingid korrektuurid ja kaitsma hästi oma kolmepunktijoont, sest VEF on tõesti väga hea kolmepunktivõistkond. Meie endi kaugviskajate tulem sõltub sellest, kuidas nendele ette söödetakse. Praegusel hetkel on Tony Wroten, kes kõige viimasena liitus, juba päris heasse vormi läinud. Isegi treeningutel on nauditav jälgida, kuidas ta tegutseb. Tema maksimaalse potentsiaali osas ei ole ilmselt täit aimdust, teades tema NBA-aastaid, aga kindlasti on võistkonnakaaslased juba harjunud ja valmis,” rääkis kalevlaste abitreener võimalikust final four’i avavastasest ja kiitis meeskonna uusimat täiendust.

Käimasolevast võitlusest VTB Ühisliiga play-offi koha nimel rääkis Reinbok: “Kõige tähtsam on teha ära see, mis endast sõltub. Võita need mängud, mida sa juba pead võidetavaks ja siis proovida kindlasti hammustada ka mõnda suuremat satsi. Ma arvan, et see tagaks selle kaheksanda koha kindlustamise, mis play-offi jõudmiseks vajalik on. Kindlasti on veel Nižni Novgorod tulemas, kes on iseenesest väga tugev võistkond ja kes on väga hästi mänginud. Aga peab ka lootma, et meie konkurendid kedagi tugevamat ei hakkaks hammustama. Kindlasti on fookus sellel, et ikkagi play-offi jõuda ja me saame aru, et selle jaoks eksimisruumi enam ei ole.”

Tänavu VTB Ühisliigas hästi esinenud meeskonna suurim edu pant on olnud hea komplekteeritus. “Eks me oleme ju hooaja jooksul mängijaid ka vahetanud. Kohe ei õnnestunud meil õigeid mehi leida, kuid õnneks oli võimalik vangerdusi teha. Kindlasti tahaks ühte või kahte mängijat juurde, aga samamoodi mõtleb ilmselt ka (Moskva) CSKA. Praegu selle koosseisuga, kes meil täna on, oleme löögivõimelised,” sõnas Reinbok veendunult.

Märtsi keskel üritas Nižni Novgorod osta Kalev/Cramo üht võtmemängijat Branko Mirkovici. Küsimuse peale, kui lähedal see üleminek tegelikult oli, vastas Reinbok: “See oli täiesti reaalne ja tema ei olnud ka ainuke mängija, kelle vastu aktiivselt huvi tunti. Aga tema oli tõesti viimasel hetkel see, kelle eest ka reaalselt pakkumine lauale pandi. Siinkohal tuleb treenerite poolt kerge ohkega öelda, et tänan omanikke, kes sellel hetkel sportlikku tulemust võistkonna rahakotist tähtsamaks pidasid.”

Intervjuu Indrek Reinbokiga (01:00 – 14:00)

scroll to top