Lehismets ja Hallik viisid põneva veerandfinaalseeria otsustavasse mängu

-Andrus Lehismets | Foto: Siim Semiskar

Reedel Jõhvi spordihallis peetud II liiga veerandfinaalseeria Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline ja Keila Korvpallikooli vahel võitis kodumeeskond kindlalt 91:69 (31:18, 17:19, 17:14, 26:18) ja viigistas seeria 1-1 peale. Avakohtumise Keilas jäi mäletatavasti võit samuti kodupubliku toetust nautinud tiimile – 82:78.

Kohe avaveerandil suure edu sisse teinud Reinar Halliku Korvpallikooli liidriteks kerkisid tagamängija Andrus Lehismets ja endine Eesti koondislane Reinar Hallik. Mõlemad mehed mängisid 24,5 minutit ning Lehismetsa arvele jäi 23 punkti ja 9 lauapalli ning Hallik panustas 13 silma, 5 resultatiivse söödu ja 4 lauapalliga. Kasulikkuse tegurid olid neil vastavalt 28 ja 23.

Kahte liidrit toetasid samuti pikaaegne Eesti koondise põhimees Gert Dorbek 12 punkti ning Artur Saariste ja Markus Laanemets võrdselt 11 silmaga. Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter viibis platsil 5 minutit ning sai kirja ühe punkti ja 2 lauapalli. Reinar Halliku KK visketabavus tiimina oli märkimisväärne – kahesed 50% ja kolmesed 47%.

Kolmeseid vaid 5-protsendiliselt (1/19) tabanud ja kokku väljakult 35-protsendilist visketabavust näidanud Keila Korvpallikooli vedas 23 punkti ja 6 lauapalli kirja saanud Andre Reinart, Conrad Sengbusch tõi 10 silma ning rohkem keegi kahekohalise punktiskoorini ei küündinud.

Seeria otsustavaks mänguks kolitakse tagasi Keilasse, aga praegusel hetkel Basket.ee keskkonnas mängu toimumisaega veel märgitud pole. Selle seeria võitja läheb poolfinaalis vastamisi KK Hito/BC Karjamaa – KK Viimsi/Kesklinna KK paari võitjaga.